- A
- A
- A
15-latka zginęła na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Szkolna wycieczka zakończyła się tragedią. 15-letnia uczennica z Bydgoszczy zginęła w jaskini Studnisko na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Została przygnieciona spadającą skałą.Do tragedii doszło 2 czerwca około 23.00.
15-letnia dziewczynka przyjechała wraz z 40-osobową grupą na wycieczkę. Zamierzała zwiedzać jurajskie jaskinie. W 7-osobowym zespole, z trzema instruktorami, opuściła się do sali wejściowej Studniska. Tam ze ściany komory posypały się kamienie. Mimo szybkiej akcji GOPR i strażaków uczennicy nie udało się uratować. Pozostali uczestnicy wyprawy wydostali się na powierzchnię.
Studnisko to najgłębsza jaskinia Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ma ponad 75 metrów głębokości. Wejście do niej wymaga przygotowania. Zwiedzanie rozpoczyna się od 30 metrowego zjazdu po linie. Dalej biegnie stromo opadający korytarz. To popularne miejsce ćwiczeń grotołazów.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
14:35
"Dla mnie głównym problemem w funkcjonowaniu wspólnot mieszkaniowych jest brak wiedzy i brak edukacji"
-
14:28
Dlaczego dobrze wyposażona porodówka znika z mapy regionu? „Półtora porodu dziennie to za mało”
-
13:09
Nie tylko latem! Dlaczego warto odwiedzić sądecki skansen właśnie teraz?
-
12:55
Muzeum Narodowe świętuje Rok Józefa Czapskiego i Aliny Szapocznikow
-
12:09
Prokuratura przesłuchuje świadków w sprawie śmierci kobiety w Nowej Hucie. "Wszystko wskazuje na zabójstwo"
-
11:56
Tragiczny wypadek w powiecie wadowickim. Nie żyje 42-letni kierowca
-
11:41
Pożar domu w Krynicy. Trwa akcja gaśnicza, są utrudnienia dla kierowców
-
11:35
Zaskakująca transakcja Tarnowa i Grupy Azoty. Na co wydano 19 milionów?
-
11:02
To one chronią organizm przed infekcjami. Korepetycje z edukacji zdrowotnej. Lekcja 14
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Nowa Huta - odc. 2.
-
10:35
Likwidacja porodówki w Dąbrowie Tarnowskiej. Pacjentki będą dojeżdżać do Tarnowa lub Tuchowa
-
10:34
Libusza: drogowa stłuczka zdemaskowała groźnego przestępcę
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze