Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wspólna oferta PKP Intercity i PKS Polonus - jeden bilet na łączoną podróż pociągiem i autobusem

  • Aktualności
  • date_range Wtorek, 2021.04.13 18:19 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:01 )
Ważna informacja dla osób, które będą spędzać wakacje w Polsce: dwaj przewoźnicy - PKP Intercity i autokarowa firma PKS Polonus - przygotowują wspólną ofertę. Dzięki niej będzie można w jednej wyszukiwarce znaleźć połączenia na autobus i pociąg i kupić na całą podróż jeden bilet.

Fot. Marek Lasyk

 

Dzięki tej współpracy podróże komunikacją po Polsce mają być prostsze. W założeniach autobusem będzie można dotrzeć tam, gdzie nie dociera kolej.

"Kolej, choć jest niezwykle skutecznym przewoźnikiem, wciąż nie jest dla wszystkich transportem pierwszego wyboru, ponieważ kilkadziesiąt procent mieszkańców Polski nie ma bezpośredniego dostępu do sieci kolejowej, czyli autobusy powinny przywozić pasażerów z terenów, które nie mają dostępu do kolei, do najbliższych stacji kolejowych, a następnie ze stacji rozwozić do miejsc docelowych" - mówi Wojciech Gąsowski ze spółki PKS Polonus. 

W wakacje autobusy Polonusa dojadą między innymi do Karwi, Łeby i Krynicy Morskiej nad morzem, czy Mikołajek i Giżycka na Mazurach.

"Podróż z przesiadką z pociągu na autokar zaplanujemy w jednej wyszukiwarce, co umożliwi zakup biletu przewoźnika autobusowego u przewoźnika kolejowego i odwrotnie, będzie to duże ułatwienie dla naszych klientów, ponieważ nie będą oni musieli szukać kolejnych przesiadek, wchodzić na kilka stron internetowych, żeby kupić bilet autobusowy czy kolejowy" - tłumaczy Tomasz Gontarz członek zarządu PKP Intercity. 

"Dzięki czemu, mamy nadzieję, wakacyjne podróże naszych obecnych i przyszłych pasażerów będą miały większy komfort, będą prostsze, przyjemniejsze i przede wszystkim odbędą się transportem zbiorowym. Tu, już w zależności od preferencji i możliwośc - albo transportem kolejowym, albo autobusowym, lub najlepiej łączonym" - dodaje przedstawiciel Polonusa.

Co ważne, przewoźnicy chcą też poprawić rozkłady jazdy tak, aby na najpopularniejszych trasach umożliwić pasażerom szybką przesiadkę. 

"Zadbamy o to, żeby nasze rozkłady jazdy były zsynchronizowane, żeby nie było problemu dla pasażera przy przesiadce" - wyjaśnia Tomasz Gontarz z PKP Intercity.

System integrujący połączenia autobusowe i kolejowe ruszy w drugim kwartale tak, aby umożliwić pasażerom zaplanowanie podroży na wakacje komunikacją zbiorową. 

Kolejnym etapem współpracy ma być włączenie Polonusa do tzw. "Wspólnego Biletu", dzięki któremu bilet na PKS na Mazurach kupimy np. w kasie Kolei Małopolskich na dworcu w Krakowie. 

 

Marek Mędela/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię