|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nie tylko wozy strażackie. Nagrody za frekwencję

Jedni walczyli o wozy strażackie, inni postarali się, aby wysoka frekwencja zapewniła dzieciom bezpłatne atrakcje. Kiedy emocje po niedzielnych wyborach opadły, rozpoczęło się sprawdzanie, które małopolskie gminy i dzielnice miast mogą pochwalić się najwyższym wynikiem.

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców gminy Laskowa w powiecie limanowskim oraz Trzciany i Żegociny w powiecie bocheńskim w ramach akcji "Bitwa o wozy" zyskają wsparcie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek straży pożarnej na swoim terenie. Nowe wozy to niejedyna nagroda. Wysoka frekwencja wyborcza została nagrodzona również W Małopolskiej Olimpiadzie Frekwencji organizowanej przez władze województwa. Nagrodą dla 10 gmin z najwyższymi wynikami jest po 50 bonów wartości tysiąca złotych na wycieczki dla uczniów szkół podstawowych. To oznacza, że dzieci z tych gmin we wrześniu odwiedzą jeszcze Kraków.

- Pozytywne zaskoczenie, że to jednak podeszły do tego w taki konkurencyjny sposób gminy zlokalizowane bardzo blisko Krakowa, bo większość z tych gmin jest z powiatu krakowskiego, myślenickiego. Laskowa jest z powiatu limanowskiego. Widać, że ta Olimpiada Frekwencji niektóre środowiska pobudziła - mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Dziesięć gmin z najwyższą frekwencją dostanie bony na szkolne wycieczki

Oprócz uczniów z Laskowej, Trzciany i Żegociny na wycieczkę pojadą także dzieci Sułoszowej, Wielkiej Wsi, Zielonek i Zabierzowa w powiecie krakowskim, a także uczniowie z Polanki Wielkiej, Wiśniowej i Iwkowej. Marszałek Kozłowski nie krył, że jest nieco zaskoczony takimi wynikami frekwencji, bo to zwykle gminy na południu województwa odnotowywały najwyższe wyniki.

Do udziału w wyborach zachęcały także miasta. W Oświęcimiu na przykład osiedle z największym odsetkiem głosujących zyskało pieniądze na nowy plac zabaw dla najmniejszych mieszkańców. Jak mówi Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu - najwyższą frekwencję na poziomie ponad 77 procent odnotowano w lokalu wyborczym przy ulicy Kościeleckiej. - Urządzenia o wartości 20 tys. zł trafią na plac zabaw, który jest w rejonie domów jednorodzinnych przy ulicy Ceglanej. Teraz wspólnie z mieszkańcami zdecydujemy, jakie urządzenia należy zakupić, tak aby ten plac zabaw był chętnie odwiedzany przez najmłodszych mieszkańców osiedla Stare Stawy.

Oświęcim: w zamian za wysoką frekwencję będą nowe urządzenia na placu zabaw

Wyzwanie mieszkańcom i pozostałym miastom wojewódzkim rzucił także Kraków. Niestety starcia nie wygrał, bo lepszy wynik osiągnęła stolica. Pomysłodawca akcji - przewodniczący krakowskiej rady miasta Dominik Jaśkowiec - zapewnia jednak, że trzy dzielnice z najwyższą frekwencją otrzymają obiecane finansowe wsparcie. - Teraz będę oficjalnie do komisarza wyborczego występował, aby przekazał nam informację o tych trzech komisjach. Na tej podstawie będziemy tym dzielnicom, w których te komisje się znajdują, starać się jakieś pieniądze w przyszłorocznym budżecie zapewnić.

Na razie jednak nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu i planować wydatków, skoro wysokość nagrody nie jest znana.

 

 

Joanna Orszulak/jgk

80%
20%