|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marszałek Małopolski: Zostańmy w domach, nie wychodźmy na pole

Zostańmy w domach, nie wychodźmy na pole. Tylko razem możemy wygrać z koronawirusem - zaapelował w przedświątecznym liście do mieszkańców regionu marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Fot. archiwum RK

Marszałek, zwracając się do mieszkańców regionu, podkreślił, że "wobec zagrożenia koronawirusem musimy ograniczyć wielkanocne zwyczaje i zrezygnować ze zbiorowego przeżywania Świąt".

Podziękował także lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, diagnostom, ratownikom medycznym i kadrze kierowniczej wszystkich zakładów opieki medycznej, czyli tym, którzy "dbają o nasze zdrowie czy wręcz walczą o nasze życie, ryzykując swoim".

Kozłowski wyraził również wdzięczność wobec policji, służb ratowniczych i mundurowych, a także nauczycieli, osób duchownych i wolontariuszy, oraz innych osób, które angażują się w oddolne akcje i zbiórki. "To dzięki Waszemu zaangażowaniu walka z koronawirusem zyskała tak szeroki, społeczny charakter" - wskazał.

Marszałek podziękował także mieszkańcom regionu za przestrzeganie przepisów w związku z epidemią, wskazujące, że "w ten sposób ukazujemy swoją odpowiedzialność za innych, za nasze rodziny, za znajomych, sąsiadów czy koleżanki i kolegów z pracy".

Zaapelował o dalsze respektowanie zaleceń, wydanych na czas epidemii. "Powoli zbliżamy się do jej punktu kulminacyjnego, dlatego proszę Państwa: zostańmy w domach, nie wychodźmy na pole. Tylko razem możemy wygrać z koronawirusem" - napisał Kozłowski. Przyznał, że wierzy, iż "ciężki kryzys, z którym się teraz mierzymy, minie w miarę szybko", jednak później nastąpi niełatwy również okres obudowy gospodarki regionu.

Przypomniał, że zarząd województwa na walkę z koronawirusem i łagodzenie skutków epidemii przeznaczył już 325 mln zł. Działania finansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu województwa.

 

(PAP/jp)

 

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

33%
67%