|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Małopolska przygotowuje punkty masowych szczepień

Trwają przygotowania do otwarcia punktów szczepień masowych. Te mają ruszyć za tydzień. W Krakowie zaproponowano cztery lokalizacje: Tauron Arenę, halę sportową "Suche Stawy" w Nowej Hucie, halę klubu sportowego Wawel przy ulicy Podchorążych oraz Miejskie Centrum Opieki przy ulicy Wielickiej. Punkty cały czas czekają na akceptację Wojewody Małopolskiego.

Fot. Maciej Skowronek

Decyzja powinna zapaść najpóźniej w środę. Wszystkie krakowskie punkty szczepień masowych ma obsługiwać Miejskie Centrum Opieki. Docelowo w nowootwartych krakowskich punktach ma pracować łącznie 30 zespołów szczepiących. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia dotyczące dokładnego podziału personelu oraz sprzętu do poszczególnych miejsc. W każdym z nich, poza zespołem szczepiącym, ma się także znaleźć zespół ratownictwa medycznego na wypadek wstrząsu anafilaktycznego. Największym takim punktem szczepień masowych w Krakowie ma zostać Tauron Arena. Zgodnie z zapowiedziami, po uruchomieniu, ma szczepić nawet 2 tysiące osób dziennie. 

 

Fot. Paweł Topolski

W Tarnowie będą dwa punkty szczepień masowych. Za organizacje jednego z nich, w hali Jaskółce odpowiedzialny jest pozostający w zarządzie wojewody Szpital im. Św. Łukasza w Tarnowie, drugim zajmie się tarnowski samorząd. Jak zapewniają tarnowscy urzędnicy - ten punkt, który przyjmować ma chętnych do zaszczepienia, jest już niemal gotowy.

W samorządowym punkcie, który został zlokalizowany w hali sportowej, przy ulicy gumniskiej - jest już całe niezbędne wyposażenie - takie jak boksy, krzesła, komputery do rejestracji pacjentów i chłodziarki do przetrzymywania szczepionek. Punkt zyskał też już pozytywną opinię tutejszego sanepidu i został zgłoszony jak gotowy do szczepień do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli NFZ wyda pozytywną decyzję - szczepiania rozpoczną się już z poniedziałek 19 kwietnia. 

Dodajmy, że w organizację samego procesu szczepień zaangażowani zostaną także specjalnie oddelegowaniu do punktu pracownicy tarnowskiego magistratu. Jak szacują organizatorzy, dziennie w punkcie będzie można zaszczepić nawet 700 osób. 

Sala gimnastyczna przy szkole podstawowej nr 21 to zaproponowana przez władze Nowego Sącza lokalizacja masowego punktu szczepień. Główne atuty tego miejsca to lokalizacja, przestrzeń, która pozwoli zachować dystans w oczekiwaniu na szczepienie i obszerny parking w pobliżu szkoły. Jak informuje wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka, we wskazanym punkcie można będzie szczepić około 200 osób dziennie.

Miasto deklaruje również, że w razie potrzeby gotowe jest wskazać i uruchomić dodatkowe punkty. Propozycja lokalizacji została już przesłana do wojewody. Decyzje w tej sprawie mają zapaść do 20 kwietnia. 

 

Tomasz Bździkot, Marcin Golec, Sławomir Wrona/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

0%
100%