Przygotowujący się do drugiej rundy sezonu ekstraklasy piłkarze Cracovii pokonali w sparingu pierwszoligową Puszczę Niepołomice 3:1 (1:1).

Bramki dla Cracovii zdobyli: Michal Siplak (29), Rivaldinho (69-karny) i 17-latek Przemysław Kapek (75), a dla Puszczy - Łukasz Dynel (36).

Mecz rozegrany został w otwartym w tym roku ośrodku treningowym Cracovii w Rącznej. Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych, na częściowo zaśnieżonej murawie. W 86. minucie, po tym jak bramkarz Puszczy Gabriel Kobylak doznał kontuzji, mecz został zakończony.

Trener Pasów Michał Probierz na pierwsza i drugą połowę wystawił dwie różne jedenastki. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana zagrał środkowy obrońca Ołeksij Dytiatjew.

Jedynego gola dla Puszczy strzelił Łukasz Dynel. Ten 24-letni pomocnik przebywa w drużynie z Niepołomic na testach. Jesienią grał w trzecioligowym KS Kutno.

Cracovia zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. W najbliższą sobotę rozegra kolejny sparing z liderem 1. ligi – Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.