Rywalizację w K1 w kategorii U-23 zdominowali Francuzi. Oulhen wyprzedził swojego rodaka – Mathurina Madore'a. Brązowy medal wywalczył Austriak Mario Leitner. Brzeziński przez pewien czas utrzymywał się na drugim miejscu, ale potem spadł na piątą lokatę.

W konkurenci C1 kobiet w kategorii U-23 Satila wyprzedziła Rosjankę Alsu Minazowa i Słowaczkę Monikę Skachovą. Polka Aleksandra Stach w dziesięcioosobowej finałowej stawce zajęła siódme miejsce.

Tytuł mistrzyni świata w C1 juniorek wywalczyła Czeszka Gabriela Satkova. Srebrny medal przypadł jej rodaczce Terezie Kneblovej, a brązowy Włoszce Marcie Bertoncelli.

Wśród juniorów w K1 triumfował Francuz Anatole Delassus. Drugi był Czech Jakub Krejci, a trzeci Słoweniec Vid Ostrbenk. Reprezentantom Polski Michałowi Ciągle i Piotrowi Prusakowi nie udało się awansować do finału.

Polacy na tych mistrzostwach zdobyli trzy medale. W piątek Klaudia Zwolińska była druga w C1 (U-23), Szymon Nowobilski także drugi w C1 juniorów. W środę brązowe krążki zdobył w C2 mikst juniorów Zuzanna Kulig i Kacper Zachwieja.

Mistrzostwa rozgrywane na krakowskim torze Kolna zakończy w niedzielę rywalizacja w slalomie ekstremalnym.