Początek meczu Białej Gwiazdy w Nantes o 19.30, zapraszamy na naszą radiową transmisję TUTAJ w sportowym kanale internetowym Radia Kraków dostępnym także w smartfonach i tabletach oraz w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+

Dla koszykarek krakowskiej Wisły CanPack to pierwszy mecz fazy play-off Pucharu Europy. Rywalem Nantes Rezé, drużyna, która w lidze spisuje się słabo, a w EuroCup awansowała dopiero z trzeciego miejsca w grupie z Wenecją, Liege i Miszkolcem. W pierwszej rundzie play-off, w której Biała Gwiazda miała wolny los w nagrodę za zwycięstwo w swojej grupie, Francuzki dość nieoczekiwanie wyeliminowały dobrze się ostatnio spisującą Energę Toruń.

Nantes Rezé miniony sezon zakończyło na ósmym miejscu. W obecnym sezonie ekipa prowadzona przez Emmanuela Coeureta z bilansem czterech zwycięstw i siedmiu porażek zajmuje we francuskiej ekstraklasie przedostatnie, jedenaste miejsce. W rozgrywkach FIBA EuroCup Nantes w fazie grupowej z bilansem trzech zwycięstw i porażek uplasowało się na miejscu trzecim. Najmocniejszymi punktami drużyny są Amerykanki Briana Day i Shaqwedia Wallace oraz hiszpańska rozgrywająca Ana Suarez.

Marek Solecki/Radio Kraków