Dlaczego warto wziąć udział w Kongresie Energetyki Rozproszonej?
Korzystanie ze zróżnicowanych odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej opłacalne i ekologiczne. Energetyka rozproszona jest kluczowym elementem transformacji energetycznej, a społeczności lokalne powinny zwrócić szczególną uwagę na taką formę pozyskiwania energii. To ona zapewni bezpieczeństwo i sprawiedliwą transformację energetyczną.
Czy gminy wykorzystują możliwości lokalnej energii? Czy samorządy poświęcają wystarczającą uwagę nowoczesnym formom jej pozyskiwania? Z jakimi wyzwaniami borykają się społeczności lokalne w procesie przechodzenia na niskoemisyjne i odnawialne źródła energii? Jak powinny przebiegać zmiany, aby maksymalnie wykorzystać szanse, które niesie za sobą transformacja? I w końcu – jak na transformacji zarabiać?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie II Kongresu Energetyki Rozproszonej „Lokalna energia dla przyszłości”, który odbędzie się 28–30 października 2024 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
Kongres Energetyki Rozproszonej to niezwykle istotne forum, które gromadzi ekspertów, decydentów oraz przedstawicieli branży energetycznej, rządu, samorządów i organizacji pozarządowych, a także wszystkich, którzy oczekują sprawnej i sprawiedliwej transformacji energetycznej. W trakcie wydarzenia poruszone zostaną kluczowe tematy związane z rozwojem rozproszonych źródeł energii, innowacjami technologicznymi oraz zrównoważonym rozwojem.
Udział w kongresie to doskonała okazja, aby nawiązać nowe kontakty, wymienić się doświadczeniami oraz być na bieżąco z trendami i wyzwaniami, które kształtują przyszłość bezpieczeństwa energetycznego.
Prelegentami II Kongresu będą przedstawiciele administracji centralnej, samorządowej oraz organizacji branżowych, operatorzy sieci, przedsiębiorcy, naukowcy i działacze społeczni. Wśród już potwierdzonych gości znajdują się m.in. wiceministrowie Maciej Bando (pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej), Krzysztof Bolesta i Miłosz Motyka z resortu klimatu i środowiska, Ignacy Niemczycki z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Michał Gramatyka z Ministerstwa Cyfryzacji, Marek Gzik z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Jurand Drop z Ministerstwa Finansów, a także Grzegorz Onichimowski (prezes zarządu PSE SA), Elżbieta Bieńkowska (b. wicepremier i b. komisarz UE), Maciej Nowicki (b. minister środowiska), Michał Kurtyka (b. minister klimatu oraz b. minister klimatu i środowiska) oraz Marcin Korolec (b. minister środowiska). Swoją reprezentację zapowiada również Urząd Regulacji Energetyki.
Zapraszamy do rejestracji: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/rejestracja/
Pełny program II KER: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/program/
Organizatorem Kongresu Energetyki Rozproszonej jest Akademia Górniczo-Hutnicza. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Miasta Kraków (Miasto Gospodarz) oraz Województwa Małopolskiego (Region Gospodarz).
Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG.