Radio Kraków

Polski Ład

Była premier promuje na Sądecczyźnie Polski Ład

Rząd szuka rozwiązania problemu obniżonych dochodów samorządów po wprowadzeniu ulg podatkowych w ramach programu Polski Ład - zapewniła dziś w Łącku europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Samorządy szacują, że po wprowadzeniu ulg wpływy do gminnych budżetów z tytułu podatku PIT mogą spaść nawet o 20 proc. W efekcie zacznie brakować pieniędzy na bieżące wydatki, np. utrzymanie infrastruktury. Obawy samorządów nie są ignorowane - zapewnia była premier.

Beata Szydło o Polskim Ładzie w Tuchowie

Będzie Polski Ład dla rolników - zapowiedziała w Tuchowie Beata Szydło.

Rusza nowy rządowy program dla samorządów

Małopolscy samorządowcy poznali 5 lipca założenia Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To nowy rządowy program realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Program polega na dofinansowaniu inwestycji realizowanych przez JST w całej Polsce. Samorządy dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli dotacji na inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i w gospodarowanie odpadami. W spotkaniu z samorządowcami udział wzięli: wicemarszałek Senatu Marek Pęk, senator Jan Hamerski, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka oraz starosta krakowski Wojciech Pałka.

Premier odwiedził budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w Zielonkach

"Polski ład" to właśnie takie inwestycje - mówił w Przybysławicach koło podkrakowskich Zielonek premier Mateusz Morawiecki. W gminie Zielonki, od dwóch lat, budowana jest nowoczesny Zespół Szkolno-Przedszkolny wraz z salą sportową ze ścianką wspinaczkową oraz basenem. Aktualnie trwają prace wykończeniowe. Budowa placówki została dofinansowana z Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotą ponad 5 milionów złotych.

Andrzej Adamczyk: będziemy mogli powiedzieć, że Polacy żyją na poziomie mieszkańców starych państw UE

  • date_range 2021-05-22
Polski Ład zbliża nas do momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że Polacy żyją na tym samym ekonomicznym poziomie i w tym samym otoczeniu industrialnym, jak mieszkańcy starych państw Unii Europejskiej - powiedział w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Andrzej Adamczyk: Zostanie przyjęty nowy program budowy dróg krajowych

  • date_range 2021-05-18
Polski Ład jest planem na to jak podnieść gospodarkę i jakość życia Polaków po ogromnym kryzysie wywołanym pandemią - mówił w Krakowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zwrócił uwagę, że oprócz wielu kluczowych zmian dotyczących kwestii społecznych - takich jak podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, kolejnych pakietów wsparcia dla rodzin i ułatwień dla emerytów - to również plan na rozwój sieci dróg w Polsce.

Premier w Ciężkowicach: równomierny rozwój pozwoli wydobyć polskie talenty

  • date_range 2021-05-18
Jestem przekonany, że Polski Ład będzie w stanie podnieść rozwój gospodarczy Polski na wyższe poziomy; wierzymy, że postawienie na równomierny rozwój pozwoli wydobyć polskie talenty, tkwiące w dzieciach, młodzieży - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Ciężkowicach.

Polski Ład ponownie zjednoczył Zjednoczoną Prawicę?

  • date_range 2021-05-17
Obóz Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny udowodnił, że jest jedyną formacją, która jest w stanie wykreować spójną wizję rozwoju kraju - tak zaprezentowany w sobotę Polski Ład ocenia Bartosz Brzyski z Klubu Jagiellońskiego. Z kolei w opinii dr. Macieja Zakrzewskiego z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II wizja ta coraz bardziej kontrastuje z pogłębiającymi się problemami największej partii opozycyjnej.

Politycy o Polskim Ładzie: Wzrost obciążeń dla wyższej klasy średniej

  • date_range 2021-05-16
Wiceminister finansów Jan Sarnowski podkreśla, że program Polski Ład ma poprawić warunki życia mniej zarabiających i zapewnić pracownikom godziwe warunki pracy. Z kolei zdaniem posła Platformy Obywatelskiej, Aleksandra Miszalskiego, nieuczciwe jest obiecywanie nowych spraw i rozwiązań, kiedy poprzednie obietnice nie zostały w pełni rozliczone. Polityk, odnosząc się do zaprezentowanego przez rząd Polskiego Ładu skomentował poprzednie postulaty rządzących - tu cytat: "większość z nich nie została zrealizowana". W sobotę Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało Polski Ład - program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy.

Polski Ład: podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu podatkowego do 120 tys. zł

  • date_range 2021-05-15
Podniesienie kwoty wolnej dla pracujących do 30 tys. zł oraz podniesienie progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys. zł - to jedne z głównych punktów, jakie przewiduje "Polski Ład" w propozycji skierowanej do pracujących.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię