Tegoroczna edycja Zaprojektowanych upłynie pod hasłem „ON/OFF”, podejmując aktualny temat przenikania się sfer życia online i offline. Internetowe wykłady i warsztaty poprowadzą specjaliści z bogatym doświadczeniem zawodowym, artystycznym oraz edukacyjnym (w tym wykładowcy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Szkoły Kreatywnej Fotografii czy Szkoły Visual Merchandisingu).
Wyjątkowo ciekawie zapowiada się wykład masterclass „Dzieło unikatowe”, który zaprezentuje Bronisław Krzysztof, wybitny rzeźbiarz i dizajner, od wielu lat projektujący dla marki Sisley Cosmetics Paris (tworzy projekty związane z kosmetykami i elementami do stylizacji wnętrz). Rzeźby Bronisława Krzysztofa znane są na całym świecie i niezwykle wysoko cenione, znajdują się w przestrzeni takich miast, jak Paryż, Neapol czy Edynburg. Twórczość wielokrotnie nagradzanego artysty prezentowano na ponad 40 wystawach indywidualnych oraz ponad 160 wystawach zbiorowych.
Nadszedł dobry czas, by zastanowić się nad tym, jak funkcjonuje świat współczesnej mody. Przewiduje się, że może on ulec daleko idącym zmianom, na czym zyskają projekty związane z ekologią i lokalnością. W czasie Zaprojektowanych dyskutować o tym będą cenieni krytycy mody: Ewa Kowalewska-Kondrat (autorka bloga Harel) oraz Michał Zaczyński. Ten temat dopełni spotkanie „Ekologia w modzie. Jak uzdrowić relację z ubraniami”, prowadzone przez Katarzynę Zajączkowską, wykładowcę Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, autorkę podcastu Odpowiedzialna Moda.
Tytułowy temat „ON/OFF” podejmie Margaret Larmuth, mieszkająca w Szwajcarii trendwatcherka i artystka, wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Technical University w Chongquin w Chinach. W trakcie prowadzonego w języku angielskim spotkania zastanowi się na tym, jak odnaleźć kreatywną inspirację w życiu codziennym, zwłaszcza teraz, kiedy szukać jej musimy w dużej mierze w świecie wirtualnym.
Kolor stanowi jeden z najważniejszych sposobów komunikacji wizualnej, a także element, który wpływa na nasze emocje. Ten temat w czasie wykładu „Barwa ma znaczenie” podejmie dr Agnieszka Łakoma, plastyk miasta Krakowa, a także znakomita, wielokrotnie nagradzana artystka - graficzka, malarka, autorka instalacji przestrzennych i obiektów.