Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Urszula Wolak poleca: Historia małżeńska

  • Kultura
  • date_range Piątek, 2019.12.06 11:04 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )

Fot. Kadr z filmu

Reżyseria: Noah Baumbach

Produkcja: USA

 

Czasem to takie proste. Wystarczy kilka składowych: solidny scenariusz, dobry wybór aktorów i chemia na planie. Tak powstaje kino, które przechodzi do historii i taki los – o tym jestem przekonana – czeka „Historię małżeńską” Noaha Bumbacha. Na ekranie obok takich gwiazd jak Scarlett Johansson i Adama Drivera zobaczymy legendę amerykańskiego kina Laurę Dern. Reżyser, który w szerokiej świadomości zaistniał jako twórca świetnej „Frances Ha”, powraca z dziełem jeszcze lepszym i jeszcze dojrzalszym, który skruszy serce niejednego twardziela zasiadającego w kinowym fotelu.

Wielu zagranicznych krytyków zwraca uwagę na wzruszający, intymny charakter opowiadanej w filmie historii i empatię, z jaką Baumbach traktuje swoich bohaterów. Uzasadnione są porównania do „Sprawy Kramerów” Roberta Bentona i „Scen z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana.

Małżeństwo Charliego (Driver) i Nicole (Johansson) trwa już dziesięć lat. Para razem mieszka, pracuje i wychowuje ukochanego syna. On jest reżyserem teatralnym, który zdobył uznanie, wystawiając sztuki w Nowym Jorku. Ona, niegdyś gwiazda młodzieżowych filmów pracująca w Los Angeles, obecnie występuje na deskach teatru pod okiem Charliego. Po dziesięciu latach w ich małżeństwie zaczyna coś pękać. Nicole dostaje lukratywną propozycję z Los Angeles, Charlie ma okazję zadebiutować na Broadway'u. Idealna para zaczyna się coraz mocniej od siebie oddalać. Czy przetrwa?

 


 


 


 

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię