Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Radiowy Klub Książki w Chrzanowie

  • Kultura
  • date_range Środa, 2017.12.06 14:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:54 )
Radio Kraków odwiedzi DKK w Chrzanowie. To najstarszy i najliczniejszy klub w Małopolsce.

Fot. E. Szkurłat

Posłuchaj materiału Ewy Szkurłat
Radiowy Klub Książki w Chrzanowie

Dyskusyjny Klub Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie działa od 2006 r. Był pierwszym DKK w Małopolsce. Klubowicze to nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież. Przez sześć lat (do 2016 roku)  prowadzone były comiesięczne spotkania dyskusyjne w cyklu Filozofia dla nie – Filozofów. Podczas ostatniego jubileuszu 70-lecia chrzanowskiej biblioteki (grudzień 2016), z inicjatywy moderatorek, grupa klubowiczów DKK została specjalnie wyróżniona jako czytająca elita miasta Chrzanowa. Podczas uroczystego wieczoru pod hasłem "O bibliotece na wesoło czyli bibliotekarze-czytelnikom, czytelnicy-bibliotekarzom, wszystkim klubowiczom" wręczono certyfikaty MISTRZA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI.

Chrzanowska biblioteka na przestrzeni lat została laureatką ogólnopolskiego konkursu MISTRZ PROMOCJI CZYTELNICTWA ogłaszanego rokrocznie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich( 2008 - wyróżnienie, MPC 2011 – I miejsce, MPC 2016 – III miejsce).  Grupa chrzanowskich klubowiczów wzięła równiez udział w Literackim Woodstocku - Zlocie Ludzi Książki   we Wrocławiu w 2016 roku, z okazji 10-lecia działalności DKK w Polsce.  Moderatorki   -  Olga Nowicka i Ewelina Deluga z Działu Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa -  otrzymały tytuł MODERATOREK 11-LECIA DKK W MAŁOPOLSCE w 2017 roku.

Radio Kraków weźmie udział w spotkaniu klubu książki w Chrzanowie w czwartek  - zarejestrujemy dyskusję o książce Milana Kundery "Święto nieistotności". Dyskusji będzie można posłuchać w czwartkowym Kole kultury.

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

416013

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię