|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rabka Festiwal - Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej już po raz 5

"Od gór do morza" - takie hasło ma rozpoczynający się w środę Rabka Festiwal. Na spotkania z czytelnikami do małopolskiego uzdrowiska przyjadą najpopularniejsi polscy twórcy literatury dla dzieci, m. in. Katarzyna Ryrych, Wojciech Widłak, Elżbieta Wasiuczyńska, Katarzyna Bajerowicz. Będą też goście z zagranicy, m. in. popularna również w Polsce Frida Nilsson ze Szwecji.

Posłuchaj, co mówimówi Piotr Socha, ilustrator książek "Pszczoły" i "Drzewa"

Fot. Barbara Gawryluk

To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

PROGRAM RABKA FESTIWAL

Gośćmi Festiwalu są wybitni twórcy literatury dla dzieci z Polski i zagranicy. To również szansa poznania artystów działających w Rabce. Dzięki tym spotkaniom można zgłębić ich warsztat: pisarski, aktorski, malarski, muzyczny, filmowy, a także poznać specyfikę i bogactwo regionu.

Podczas festiwalowych spotkań dzieci nie są biernymi widzami, mają okazję samodzielnie tworzyć pod okiem Mistrza i przekonać się, że każdy może być kreatywny, jeśli uwierzy w siebie i odważy się rozwijać swoje talenty.

Imprezę zainaugurują w środę 10 lipca o 9.00 rano warsztaty z Piotrem Sochą, ilustratorem i autorem bestsellerowych książek "Pszczoły" i "Drzewa", który zdradził Radiu Kraków:

- Chcieliśmy się tym drzewom przyjrzeć od różnych stron, nie tylko jako największym roślinom rosnącym na Ziemi. Drzewa są czymś, z czym każdy z nas ma do czynienia. Poświęciłem robieniu ilustracji około dwóch lat. Dużo więcej mi ta książka zajęła niż praca nad ilustracjami do książki o pszczołach. Po prostu drzewo o różnych porach roku, o różnych porach roku wygląda inaczej.

Osobny program przygotowano dla dorosłych. W piątek,12 lipca będą mieli okazję wysłuchać krótkich prezentacji, których autorzy - eksperci z Estonii, Niemiec, Polski, Szwecji i Włoch - przedstawią nowe pomysły na promocję czytelnictwa wśród dzieci.

 

(materiały prasowe/Barbara Gawryluk/sp)

100%
0%