- A
- A
- A
Marka Radia Kraków dla Bunkra Sztuki
Marka dla "Drobnych nieobecności" Tomasza Dobiszewskiego. Jurorzy wybrali najciekawsze wydarzenie kulturalne stycznia w Małopolsce.Bunkier
Tomasz Dobiszewski. Drobne nieobecności
Tomasz Dobiszewski. Drobne nieobecności
crop_free
1
/ 2
Marka Radia Kraków dla Bunkra Sztuki i wystawy Tomasza Dobiszewskiego "Drobne nieobecności". Jury złożone z dziennikarzy krakowskich mediów wybrało najciekawsze wydarzenie kulturalne stycznia.
Jurorzy byli jednomyślni:
Drobne nieobecności skłaniają nas do patrzenia uważnie pod nogi, na ścianę i w głąb własnego umysłu. Wystawa zaskakująca, ciekawa skłaniająca do rozmów, dyskusji, refleksji. Wystawa stopniowo wciąga, nie pozostawia widza obojętnym, prowokuje do ekscentrycznej zabawy i udziału w eksperymencie prowadzącym do ciekawych przemyśleń.
Wystawie towarzyszą pokazy filmowe, wykłady i dwie Strefy Doświadczeń dedykowane szczególnie najmłodszym widzom.
Pozostali nominowani :
Wydawnictwo ha!art i audiobook z opowiadaniam Mariana Pankowsiego "Nastka śmiej się" w interpretacji Jerzego Treli. Zebrane w książkę rozproszone opowiadania mistrza Panko tym razem w wersji do słuchania w mistrzowskim wykonaniu. Dzięki charyzmatycznemu głosowi Jerzego Treli teksty nabierają nowej mocy.
Pauza. Wystawa Eli Eli . Fotografie Grzegorza Wełnickiego. Najpierw poznali je czytelnicy książki Wojciecha Tochmana, teraz uderzają całą mocą na wystawie prezentowanej w krakowskim klubie. Fotografie Wełmińskiego są jak stare portrety, operujące półcieniami, zgaszonymi kolorami, pokazujące świat najczęściej niedostępny. Filipiny, jakich nigdy nie poznamy.
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Kolaże Wisławy Szymborskiej. Na wystawie zebrano słynne wyklejanki i pocztówki wysyłane przez noblistkę do przyjaciół. Są kartki najdawniejsze, bardzo oszczędne w formie, i takie, którym towarzyszą anegdoty i historie opowiadane przez adresatów. Wyklejanki zostały zebrane w dwóch salach, w jednej są wyeksponowane na ścianach, w drugiej wystawione w specjalnie na tę wystawę zaprojektowanych gablotach. Trzeci sposób ich prezentacji, to projekcja, dzięki której możemy obserwować drobiazgi i szczegóły prac Szymborskiej.
Minimalistyczne w formie, zabawne, wykorzystujące grę słów i obrazów.
Zderzak "Powrót" . Mirosław Filonik. Remake (w skali 1:20) prac z lat 80-tych, z czasów grupy Neue Bieremiennost , m. in. "Morderstwo w czerwonym pokoju", "Honoloulou Baboon" czy "Ich bin Wolf". Większość oryginałów zaginęła lub została zniszczona. "Powrót" jest nie tylko powrotem do konkretnych prac sprzed lat; przede wszystkim jest refleksją nad naturą czasu – i opowieścią o tym, jak sztuka potrafi go unieważnić.
Wyboru dokonało jury: Joanna Targoń z Didaskaliów, Magdalena Huzarska - Szumiec z Gazety Krakowskiej. Krzysztof Glondys z Telewizji Kraków i Barbara Gawryluk z Radia Kraków.
Przypomnijmy że Marka Radia Kraków przyznawana jest raz w miesiącu najciekawszym inicjatywom kulturalnym w Małopolsce.
Więcej informacji i archiwum nagrody: Marka Radia Kraków
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
09:57
Co dalej z krynicką porodówką? Rada społeczna szpitala powiatowego za likwidacją
-
09:23
Linia zastępcza 704 została wydłużona. Dojedzie do Dworca Głównego
-
08:45
POLSA: podstawowe cele misji na ISS wykonane w ok. 96 proc.
-
08:21
Piłkarskie Euro kobiet: w sobotę Polska zagra z Danią w meczu o honor
-
07:51
Ekstraklasa piłkarska - Bruk-Bet pokonał Omonię w sparingu
-
07:47
Wimbledon: Iga Świątek zagra o szósty w karierze wielkoszlemowy tytuł
-
07:45
Ekstraklasa piłkarska - zwycięski sparing Cracovii
-
07:15
Sobota będzie szara i deszczowa na południu Małopolski
-
00:40
17-latek dźgnięty nożem w centrum Tarnowa. Napastnik poszukiwany
-
22:05
Homo sapiens strzela do „misia”.To obsesja nadkontroli.
-
20:02
82. rocznica Rzezi wołyńskiej. "Tu naprawdę nie chodzi o jeden pomnik"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze