|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Startuje Forum Polskich Festiwali Filmowych

Krakowski Festiwal Filmowy jako najstarszy festiwal filmowy w Polsce i pierwszy, który odbył się online, zaprasza do udziału w Forum Polskich Festiwali Filmowych, platformie współpracy i wymiany doświadczeń, a może w przyszłości ciele doradczym oraz opiniującym w kwestiach wspierania i organizowania filmowych wydarzeń.

Fot. Krakowski Festiwal Filmowy

“Zapraszamy naszych przyjaciół, organizatorów imprez filmowych z całej Polski do udziału w żywej dyskusji, wymianie pomysłów i spostrzeżeń. Wierzymy, że koncepcja zacieśniania współpracy w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia efektywności polskich festiwali zarówno w aspekcie programowym, jak i ekonomicznym oraz wzmocnienia wagi polskich wydarzeń filmowych na arenie międzynarodowej.” - zapowiada Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego. “Jesteśmy także przekonani, że dzięki wymianie doświadczeń, jako branża, możemy łatwiej pokonywać trudności oraz kreować nową jakość niezależnie od okoliczności i nieprzewidywalnej rzeczywistości.“

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w istotny sposób wpłynęła na branżę filmową w Polsce i na świecie. Przerwano zdjęcia, zamrożono dystrybucję filmową, zamknięto kina. Festiwale filmowe zostały w konsekwencji również mocno dotknięte aktualnym kryzysem. Wzajemne wsparcie i wspólne działania mogą zmierzać do zmniejszenia negatywnych efektów obecnej sytuacji oraz pomogą zapewnić płynną realizację kolejnych edycji festiwali w przyszłości.

1 września 2020 roku, z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych (FIAPF), 41 międzynarodowych festiwali filmowych i organizacji branżowych podpisało apel skierowany do polityków i instytucji decyzyjnych w sprawie wsparcia wydarzeń filmowych na poziomie regionalnym, międzynarodowym i globalnym. Wśród sygnatariuszy znalazły się dwa polskie festiwale, Krakowski Festiwal Filmowy oraz Warszawski Festiwal Filmowy. Jest przestrzeń na podobne działania także w Polsce.

Pierwsze wirtualne spotkanie polskich festiwali filmowych odbędzie się 23 września 2020 roku. Więcej szczegółów: festiwal@kff.com.pl

 

mat. prasowe/sp

0%
0%