Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

100-lecie urodzin K. Wojtyły. Rusza specjalny konkurs literacki dla młodzieży

  • Kultura
  • date_range Poniedziałek, 2020.05.18 09:14 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:16 )
Poezja Słowackiego stała się inspiracją dla powołania konkursu literackiego przeznaczonego dla młodzieży, rozwijającego kluczowe kompetencje uczniów (kompetencje językowe) oraz zapewniającego rozwój intelektualny, zdolności i talenty uczniów. Daje też możliwość publicznej prezentacji utworów literackich młodych adeptów sztuki pisarskiej w drukowanym wydawnictwie, w wersji elektronicznej na stronie konkursu i w wersji scenicznej – spektaklu teatralnego. Program edukacji literackiej jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem Stowarzyszenia jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

fot: materiały prasowe

By pięknym słowem uczcić 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły zachęcamy do udziału w 5 Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra.

„Mikołajki z Karolem” czyli Gala Finałowa ze spektaklem na podstawie scenariusza zdobywcy „Złotego Pióra” i uroczystym rozdaniem nagród odbędzie się 5 grudnia 2020 r. w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie.

Konkurs jest skierowany do młodzieży w wieku od 13 do 19 roku życia. By zostać laureatem Złotego / Srebrnego lub Brązowego Pióra i otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe należy pokonać rówieśników w kolejnych etapach rozgrywek literackich:

I etap

„MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA

MIŁOŚĆ WSZYSTKO ROZWIĄZAŁA

DLATEGO UWIELBIAM TĘ MIŁOŚĆ

GDZIEKOLWIEK BY PRZEBYWAŁA”

– FRAGMENT „PIEŚNI O BOGU UKRYTYM” MOTTEM DO ROZWAŻAŃ W FORMIE ESEJU - utwór do 1000 słów – zgłoszenia prac do 24.06.2020

wyniki I etapu zostaną opublikowane do 30.06.2020

 

II etap

Nowela z inspiracji poematem “Kamieniołom” Karola Wojtyły.

(objętość pracy maks. 4 strony A4). Ten etap Konkursu przeznaczony jest dla autorów maksymalnie 20 najwyżej ocenionych esejów.

Zgłoszenia prac do 29.09.2020

Ogłoszenie wyników do 6.10.2020r.

 

III etap

Scenariusz 1-aktowego spektaklu na podstawie własnej noweli z poprzedniego etapu. Objętość scenariusza teatralnego maksymalnie 20 stron A4 (razem z didascaliami i przypisami odautorskimi) – zgłoszenia prac do 6.11.2020 r.

Ogłoszenie wyników 13.11.2020.

Dla uczestników III etapu Konkursu przewidziana jest możliwość bezpośrednich i indywidualnych konsultacji z Literackim Opiekunem Konkursu.

fot: materiały prasowe

Prace oceniać będzie niezależne Jury złożone z pisarzy oraz przedstawicieli Centrum Myśli Jana Pawła II i Organizatora konkursu. Skład Jury zostanie opublikowany 24 czerwca 2020 r.

Laureatom Złotego / Srebrnego i Brązowego Pióra zostaną ufundowane specjalne nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tabletu i e-czytnika, finaliści otrzymają dyplomy i drobne upominki. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami zostaną również obdarowani nauczyciele, którzy doprowadzą swoich uczniów do Finału Konkursu Literackiego o „Giętkie Pióro”.

18 maja 2020 r. wystartowała strona internetowa konkursu.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(materiały prasowe/ko)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię