Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Łukasz Kośmicki, reżyser "Ukrytej gry": Zamarzył mi się debiut fabularny...

Łukasz Kośmicki opowiada Sylwii Paszkowskiej o swoim debiucie reżyserskim: "Kiedy spotkałem producentów, Piotrka Woźniaka-Staraka i Krzysztofa Tereja, zobaczyłem w ich oku błysk zainteresowania i wiarę, że jeśli zrobimy film - ja to nazywam - jakościowy, w którym są świetne zdjęcia, dobra scenografia, jest dobrze zagrany, to widz na ten film pójdzie. Producenci w to uwierzyli i ten proces przeszliśmy razem. Konsekwencją tego była walka o tę jakość, czyli i zatrudnienie świetnych aktorów, bo obok Billa Pullmana, mamy Alekseya Serebryakova - świetnego aktora rosyjskiego, czy Roberta Więckiewicza. Do tego niesamowity autor zdjęć Paweł Edelman, absolutny mistrz, jakim jest Allan Starski, który wyczarował niesamowitą scenografię... Robiąc ten mój "debiucik" fabularny, udało mi się zebrać niesamowity team wspaniałych ludzi. Praca z nimi była dla mnie prawdziwą wycieczką intelektualną. Musiałem się wznieść na wyżyny swoich umiejętności, żeby spróbować dorównać im w ich mistrzostwie.

Łukasz Kośmicki i Bill Pullman, fot. Krzysztof Wiktor (materiały prasowe)

Posłuchaj rozmowy Sylwii Paszkowskiej z Łukaszem Kośmickim
Premiera filmu "Ukryta gra"

W filmie "Ukryta gra" Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju, a ten rozgrywa się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Rywalizacja szachisów jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki, w której stawką jest powstrzymanie konfliktu nuklearnego.  

Obok Billa Pullmana w filmie występuje Robert Więckiewicz („Pod mocnym aniołem”, „W ciemności”) w roli dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto w obsadzie znajdują się Lotte Verbeek („Nic osobistego”, „Outlander”), James Bloor („Dunkierka”), Aleksiej Sieriebriakow („Lewiatan”, „Ładunek 200”) i Corey Johnson („Kapitan Phillips”, „Ultimatum Bourne’a”). Najnowsza produkcja Watchout Studio zachwyca rozmachem i dbałością o każdy detal i element filmu, od scenografii (Alan Starski) przez zdjęcia (Paweł Edelman) po muzykę (Łukasz Targosz).
(materiały promocyjne)

 

 

Kadr z filmu "Ukryta gra"

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię