Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Kompozytor muzyki filmowej Adrian Konarski: Najpierw zastanawiam się, gdzie powinna być cisza

W tej muzyce jest światło - powiedziała Magdalena Piekorz, kiedy wybierała jego utwory do swojego debiutanckiego filmu "Pręgi". Światło rzeczywiście jest bardzo ważne w twórczości Adriana Konarskiego. I szczerość. A tworzenie zawsze zaczyna od sceny, która go najbardziej poruszy. W magazynie W kadrze spotkanie z wyjątkowym kompozytorem i pianistą, który swoje życie dzieli między Kraków i Londyn. Ma słabość do piosenki literackiej, kina niemego i ... nowych technologii.

Fot. Sylwia Paszkowska

 

Adrian Konarski - pianista i kompozytor muzyki filmowej, teatralnej oraz estradowej. Absolwent Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1993 roku związany z Piwnicą Pod Baranami.

Jest m. in. autorem muzyki do filmów „Pręgi”, „Senność” i „Zbliżenia” w reż. Magdaleny Piekorz oraz „Obywatel” w reż. Jerzego Stuhra. W roku 2004 otrzymał nagrodę "Jańcio Wodnik" na festiwalu Prowincjonalia we Wrześni oraz nominację do Złotej Kaczki przyznawanej przez miesięcznik "Film" (za muzykę do filmu „Pręgi”). W 2005 roku otrzymał również nominację do Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł". W 2009 roku zdobył nagrodę na Festiwalu Radia i Telewizji "Dwa Teatry" w Sopocie za muzykę do spektaklu teatru telewizji "Szkoła Żon" w reż. Jerzego Stuhra.

Jego piosenki wykonują m.in. Joanna Kulig, Dorota Ślęzak, Janusz Radek, Aleksandra Maurer i Jacek Wójcicki.

Od 2007 roku Adrian Konarski jest członkiem European Film Academy.

 

Dyskografia:

2018 - Ogrody Złudzeń
2016 - The Welts (Pręgi)
2016 - But Anioła
2014 - French Cinema
2014 - Darkness, Light And Time
2014 - Citizen (Obywatel)
2006 - A Little Princess (Mała Księżniczka)
2004 - Drowsiness (Senność)

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię