Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Dariusz Gnatowski: W walce z cukrzycą potrzebna jest zmiana mentalnościowa, w tym musi pomóc rodzina i przyjaciele

- Mężczyźni z reguły uważają, że są nieśmiertelni i mają problem, żeby się przyznać przed samymi sobą, że coś szwankuje. Do tego brak świadomości i edukacji. Tak było ze mną - mówił na naszej antenie jeszcze w 2016 r. Dariusz Gnatowski, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, któremu popularność przyniosła rola Arnolda Boczka w polsatowskim serialu "Świat według Kiepskich". Aktor chorował na cukrzycę typu 2. Był współzałożycielem fundacji „Wstańmy razem. Aktywna Rehabilitacja”. Wyreżyserował i zagrał w spektaklu "Słodki drań", który stał się częścią projektu edukacyjnego poświęconego problemom ludzi z cukrzycą. 20 października 2020 r. Dariusz Gnatowski zmarł w Szpitalu im. J. Dietla w Krakowie. Miał 59 lat.

Fot. Marek Lasyk

Dariusz Gnatowski był absolwentem krakowskiej PWST (1985), aktor teatralny, filmowy, bardzo popularny dzięki komediowym rolom filmowym i telewizyjnym. Związany z krakowskim teatrem STU, gdzie od 1985 roku jako student II roku debiutował w spektaklu "Pluskwa", przygotowanym przez Jerzego Trelę wraz ze studentami krakowskiej PWST. W 1986 roku zagrał Mieczysława Walpurga w "Wariacie i zakonnicy" Witkacego (reż. K. Jasiński) - spektakl od 30 lat pozostaje w bieżącym repertuarze Teatru, niezmiennie z Dariuszem Gnatowskim w głównej roli. 5 października 2020 aktor obchodził jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. 

W 2019 wystąpił w słuchowisku Radia Kraków pt. "Niespodzianka" wg dramatu Karola Huberta Rostworowskiego, gdzie stworzył jedną z głównych ról.

 

sp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię