Historia rodziny dotkniętej przez choroby i straty opowiedziana w czułej, dyskretnej i kameralnej powieści. Troje bohaterów, ojciec i dwie córki, opowiada swoją historię. Jedna z dziewcząt, Nastka, cierpi od urodzenia na porażenie mózgowe i obserwuje świat przez okno. Druga próbuje osiągnąć sukces w trudnym, baletowym świecie. Ich ojciec, pogodzony z samotnością w wychowywaniu córek, szuka radości w codziennych czynnościach.

Jakub Małecki to autor m.in. "Dygotu", "Rdzy" i "Horyzontu". Był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej "Angelus". Jest laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał "Horyzont" Książką Roku 2019. 

Prawa do ekranizacji powieści "Święto ognia" sprzedane zostały w jeden dzień – zakupiła je wytwórnia Opus Film, obraz wyreżyseruje Kinga Dębska. Książkę wydało krakowskie wydawnictwo SQN.
W Radiu Kraków słuchamy fragmentów audiobooka wydanego przez Audiotekę. "Święto ognia" czytają Julia Rosnowska, Aleksandra Hamkało i Adam Woronowicz.

Od 20 do 24 września o 11.45 i 22.50.