Zwróciliśmy także uwagę na rolę, jaką społeczeństwo może odegrać w procesie resocjalizacji, podkreślając znaczenie zrozumienia i wsparcia w przełamywaniu stereotypów.
Naszym gościem była Paulina Bąbol - Pedagog resocjalizacji w Centrum Integracji Pro Domo, mentor osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, fotograf
Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej, obecnie studentka IV roku psychologii ze specjalnością psychokryminologia. Na co dzień pracuje jako wychowawca w Centrum Integracji Pro Domo, gdzie wspiera byłych osadzonych w procesie readaptacji społecznej. W Małopolskim Stowarzyszeniu Probacja odpowiada również za realizację programu resocjalizacyjnego „Kontakt” w ramach którego zajmuje się przygotowywaniem kreatywnych widzeń rodzinnych w jednostkach penitencjarnych. Podczas tych spotkań wykonuje pamiątkowe fotografie osadzonym rodzicom i ich dzieciom. Jak sama mówi fotografowanie rodzin podczas spotkań w zakładach karnych sprawia, że w rodzinnych albumach nie ma pustych miejsc z okresu, gdy rodzic przebywał w izolacji penitencjarnej. Pełni również funkcję mentora osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, pracując z dziećmi i młodzieżą, które doświadczają izolacji penitencjarnej swojego rodzica.
Małopolskie Stowarzyszenie Probacja prowadzi aktywne działania na rzecz poprawy sytuacji dzieci więźniów oraz integracji rodzin dotkniętych izolacją penitencjarną, prowadząc programy rodzinne w jednostkach penitencjarnych okręgu krakowskiego oraz pracując z dziećmi i rodzinami w środowiskach lokalnych.