Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Zbieg – najnowsza płyta Marcina Stycznia

„Zbieg” urodził się już w trakcie nagrań. Przyszła do mnie ta piosenka i zrozumiałem, że ona najbardziej wyraża ideę mojej nowej płyty, łączy wszystkie wcześniej powstałe utwory. W mojej piosence zbieg to umysł –mój, twój… Umysł, który jest w przyszłości, w przeszłości, ale rzadko tu i teraz. (…) Przejście od umysłu do serca – to najważniejsza droga, jaka jest przed nami. Ta płyta jest zaproszeniem do takiej podróży” - mówił w audycji Hanki Wójciak Marcin Styczeń.

Marcin Styczeń - Pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, lektor, dziennikarz, twórca niezależny, ur. 22.10.1978 r. w Olkuszu. 

Debiutował w 1994 roku (w wieku 16 lat) w plebiscycie młodych talentów: "Chcę być gwiazdą" w Polskim Radiu Katowice. Gwiazdą nigdy być nie chciał, ale marzył o swoim zespole i swojej publiczności. Pierwszy zespół "Forte" założył jeszcze w liceum. Występował z nim w latach 1995-2000, zdobywając wiele nagród na festiwalach piosenki w całej Polsce. 

Następnie rozpoczął karierę solową. Postanowił sam wydawać swoje płyty, dlatego założył własną Agencję Artystyczną SM-ART. Debiutancką płytę "Pieśń o Bogu ukrytym" z piosenkami do wierszy Karola Wojtyły wydał w 2006 roku. Materiał promowany na koncertach w Polsce i za granicą był owacyjnie przyjmowany przez publiczność. Do tej pory odbyło się ponad 200 koncertów "Pieśń o Bogu ukrytym".

Dwa lata później ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta "21 gramów". 

W roku 2009 Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem są płyty: "Bryllowanie" (2009), CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011), "Zejdźmy się jak na wilię" (2012), "Golgota Jasnogórska" (2013) oraz książka z płytą "Duchy poetów" (2013). 

Książka z płytą "Duchy Poetów" była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. 

Płyta "Golgota Jasnogórska" otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska oraz II nagrodę na Katolickim Festiwalu Filmów w Niepokalanowie w kategorii multimediów.

Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Kanada, USA, Białoruś). Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz "Orzeł" Rząd (gitara), Michał Przybyła (gitara basowa), Łukasz "Samba" Dmochewicz (perkusja).

Najnowsza płyta artysty o tytule „Zbieg” ukazała się 20 lutego.

 

Źródło: 

www.marcinstyczen.pl

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię