Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Susanna gościem "Wieczoru panieńskiego"

„Chciałabym bardziej rozumieć ludzi, starać się zgadnąć, czego pragną, na czym im zależy i czego oczekują ode mnie. Chciałabym też móc spełniać te życzenia tak, jak potrafię” - powiedziała Susanna w audycji Hanki Wójciak „Wieczór panieński”.

Susanna, fot. RK

Susanna – kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka, malarka, wokalistka śpiewająca w wielu językach, gra i tworzy od dziecka. Pochodzi z Ukrainy, ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku filologia ukraińska. Była członkinią wielu zespołów, chórów, inicjatyw muzycznych. W 2013 roku wydała swój debiutancki album „Wesna, wesnoju”, na którym znalazły się jej utwory autorskie oraz własne opracowania pieśni tradycyjnych. To pierwszy program Susanny, grany od 2012 w towarzystwie pianina, kontrabasu i perkusji.

 

 

Kolejny repertuar grany od 2014 roku nosi nazwę "W SZEŚCIU KOLORACH". Wokalno-instrumentalna podróż po zróżnicowanych przestrzeniach kultury i wrażliwości. Podstawową paletę repertuaru stanowią języki, które towarzyszą Susannie od dziecka, a jest ich sześć: cerkiewno-słowiański, ukraiński, rosyjski, polski, łemkowski i angielski. Są to jednak tylko kolory podstawowe, stanowiące jedynie składowe do emocjonalnych odcieni, reprezentujących odmienne gatunki i style muzyczne prezentowane są na scenie. Elementy współczesnej i klasycznej muzyki, odmienne techniki śpiewu wzbogacane są dodatkowo o elementy słowiańskiej muzyki tradycyjnej. Podstawę repertuaru stanowią autorskie utwory, w których wyraża siebie najpełniej. Repertuar "W sześciu kolorach" to również tzw. standardy jazzowe w "niestandardowym" wykonaniu oraz współczesne utwory niesztampowej muzyki pop. W repertuarach Susanny są pieśni Petra Murianki, niezwykłego łemkowskiego artysty, którego wrażliwość jest Susannie znana od dzieciństwa na swój sposób bliska. Repertuar „W sześciu kolorach” ukaże się na krążku w 2015 roku.

(źródło: Susanna)

Hanka Wójciak i Susanna

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię