Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

„Nic do Ukrycia” w Radiu Kraków

„Clou naszego stowarzyszenia jest baciarka – to jest właśnie to, z czym facet się mierzy przez całe życie, nieustannie krąży, ciągle czegoś szuka... Chłopięca dusza towarzyszy nam przez całe życie” - mówił w Radiu Kraków współzałożyciel grupy Stowarzyszenie Konstruktorów Słów i Dźwięków „Nic do Ukrycia”, zakopiańczyk - Andrzej Bienias.

Nic do ukrycia

O początki wspólnego projektu Hanka zapytała także kompozytora i basistę - Maxa Kowalskiego:

 

Stowarzyszenie Konstruktorów Słów i Dźwięków “ NIC DO UKRYCIA” narodziło się w zakopiańskim Teatrze Witkacego, z odwiecznej potrzeby przeżycia czegoś nowego. Jak w większości artystycznych zrywów, tak i tym razem zdecydował przypadek. Jeden człowiek podszedł do drugiego i powiedział: “ Zróbmy coś.“No i zrobili!

Pierwszy raz ludziska ujrzeli i usłyszeli NDU w czasie 23-ich Urodzin Teatru Witkacego, w lutym 2008 roku. Na scenie ujawnili się w nowej formacji: Andrzej “ Benek” Bienias (śpiew, gitara i takie tam), Max Kowalski (kontrabas), Adam Leśniak (perkusja i ogólne poczucie rytmu), Przemo “ Jaskół “ Sokół (trąbka, flugelhorn i inne dmuchańce), Boguś Zięba (akordeon).

Niechęć do grania coverów, zmusiła Benka do napisania swoich tekstów, które po okraszeniu muzyką reszty dżentelmenów, zamieniły się w jedyne w swoim rodzaju piosenki, mówiące, a raczej śpiewające o zwykłych ludziach i ich niezwykłych tęsknotach.


 

Źródło: Nic do Ukrycia/facebook.com

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię