Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Michał Łanuszka i jego „Wątroboserce”

Gościem Radia Kraków był wokalista, autor piosenek, kompozytor i gitarzysta Michał Łanuszka. Słuchacze Wieczoru panieńskiego mieli okazję przedpremierowo wysłuchać kilku utworów oraz dowiedzieć się nieco o procesie powstawania w pełni autorskiego albumu „ Wątroboserce”. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Marcin Bors. Oficjalna premiera w lutym 2020 r.

Michał Łanuszka. Wieliczanin. Urodzony w Kielcach, wychowany przez Kraków. Nie tańczy, nie pali. Spaceruje długo, zazwyczaj nocami, zarówno po Wieliczce, jak i po morawskim Znojmie. Miłośnik akustycznych gitar stworzonych przez Jana Šťovíčka w pracowni BSG w czeskim Žamberku.

 

 

Singiel „Ruch uporu” zapowiadający płytę „Wątroboserce”

Absolwent V LO i PWST w Krakowie. Przez 7 lat był głosem RMF Classic, a obecnie jest głosem, który słyszycie codziennie w radiu i TV, choć niekoniecznie zdajecie sobie z tego sprawę.

Entuzjasta lampowych wzmacniaczy, starych mikrofonów i vintage’owych urządzeń studyjnych.

Szczęśliwy bywa i owszem – gdy napisze piosenkę…

 

 

Piosenka z płyty „Nieoczekiwanie”

 

Do tej pory ukazały się cztery studyjne albumy Michała Łanuszki i jedna płyta live nagrana w Wieliczce. Płyta „Wątroboserce” to szósty album artysty, a jednocześnie pierwszy, na którym objawia się nie tylko jako autor muzyki, ale także słów. W oczekiwaniu na oficjalną premierę artysta zaprasza na minitrasę:

 

21 listopada – Kraków

22 listopada – Radom

23 listopada – Poznań

24 listopada – Wrocław.

Szczegóły dostępnej TUTAJ

Materiały dzięki uprzejmości Artysty.

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię