Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Mężczyzna prawie idealny gościem Wieczoru Panieńskiego!

Kiedy Agnieszka Chrzanowska wysłała mi teksty piosenek, wydawało mi się, że nie mogę utożsamić się z żadnym z bohaterów, który się pojawia w tych utworach. Ponieważ jednak jestem aktorem, wyzwaniem jest dla mnie granie postaci „pod prąd”. Z czasem, gdy zacząłem się wczytywać w piosenki zauważyłem, że Agnieszka przemyciła w każdej z nich cząstkę mojej osoby i mojej osobowości. Ale chyba tak najbardziej trafiła z "Mężczyzną prawie idealnym" - opowiadał w Radiu Kraków Artur Gotz, promujący swój drugi długogrający album.

„Mężczyzna prawie idealny” to album Artura Gotza z piosenkami satyrycznymi Agnieszki Chrzanowskiej. Płyta zawiera 13 premierowych utworów, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzn XXI wieku. Każda piosenka to opowieść o postaci, którą autorka Agnieszka Chrzanowska poznała osobiście.

Bohaterami utworów z albumu „Mężczyzna prawie idealny” stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. Piosenki w żartobliwy sposób odpowiadają między innymi na następujące pytania:

- z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego?

- czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść?

- jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony?

- jak na męską psychikę wpływa podział na ducha, duszę i ciało?

- na co mężczyźni miewają alergię?

- dlaczego piją alkohol?

- co postanawia mężczyzna, który chce być idealny?

Agnieszka Chrzanowska - autorka tekstów i muzyki, podkreśla, że jej celem nie był atak na mężczyzn – wręcz przeciwnie – jej zamiarem było wzięcie ich w obronę, poprzez ośmieszenie stereotypów, które od wieków są przyczyną problemów w komunikacji i w porozumieniu płci. Z dużym przymrużeniem oka została potraktowana także warstwa muzyczna, w której doskonale współgrają ze sobą nowe brzmienia, elementy popu, piosenki kabaretowej i swingu.

Artur Gotz jest wokalistą, a także aktorem scen Warszawy (Teatr 6 piętro) i Łodzi (Teatr Nowy), zagrał ponad 200 recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournee po USA – artysta wrócił właśnie z miesięcznej trasy, podczas której zagrał 10 świetnie przyjętych koncertów m.in. w Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Seattle, San Diego, Bostonie, Orange, Portland.

Materiały:

www.arturgotz.pl

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię