Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Mariusz Lubomski w "Wieczorze Panieńskim"

„Czuję, że przychodzi moment na bardziej intensywne doznania. Zaczynam, razem ze Sławkiem Wolskim, myśleć o nowej płycie. Teksty już są, teraz czeka mnie codzienne bywanie w pracowni, mam nadzieję, że z dobrym efektem!” - mówił w Radiu Kraków Mariusz Lubomski.

Mariusz Lubomski zadebiutował na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie razem z zespołem "I z Poznania i z Torunia" w roku 1982. Porwali publiczność piosenką "Impreza w klubie harcerza". Od tej pory występował w wielu klubach studenckich w całej Polsce. W 1985 wygrali pierwszą PaKĘ w Krakowie piosenką Rafała Bryndala "Indianie i kowboje". Początkowe fascynacje Mariusza Lubomskiego to twórczość Toma Waitsa. W roku 1987 zaistniał solo i zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Później zaśpiewał w opolskim Kabaretonie własna wersję "Undergroundu" (ze słowami Sławomira Wolskiego). Prochowiec i przykrótkie spodnie stały się swoistym stylem, do dzisiaj nieobcym ówczesnemu laureatowi Nagrody Operatorów dla Indywidualności Opolskiego Koncertu. 

 

 

Mariusz Lubomski w swoim solowym dorobku ma cztery studyjne płyty: Śpiewomalowanie (1994), Lubomski Conte'm (1997), Konieczność miłości (2006), Ambiwalencja (2008) oraz dwa albumy koncertowe: Lubomski w Trójce (1999), Lubomski w Trójce. Again (2013).

 

Źródło: Lubomski/facebook.com

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię