Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Bovska i jej debiutancki „Kaktus” w Radio Kraków

Czuję olbrzymią radość, bo coś, nad czym pracowałam tak długo ukazało się światu (...) Największym wzruszeniem był moment, kiedy płyta przyjechała do mnie z drukarni. Otwieranie pudełka, oglądanie jak wyszły wszystkie kolory i sam fakt, że trzymam ten album w ręku, to wszystko tak bardzo mnie wzruszyło, że po prostu się popłakałam” – wspominała w Radio Kraków Bovska.

Bovska - wokalistka, kompozytorka, ilustratorka i projektantka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Oprócz piosenek dla dzieci, pisała również utwory na orkiestrę smyczkową, trąbkę i fortepian, duety i muzykę do filmów animowanych – jeden z nich zatytułowany „Dance Macabre” Małgorzaty Rżanek z muzyką na kwintet dęty, znalazł się na Festiwalu w Cannes wśród młodych krótkometrażowych debiutów.

We wrześniu 2015 roku Bovska została laureatem konkursu Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, wybrana spośród 250 innych zespołów, gdzie w jury zasiadała Katarzyna Nosowska. W listopadzie 2015 roku zdobyła drugą nagrodą w konkursie Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” na Festiwalu Korowód w Krakowie.

Na longplayu „Kaktus” artystkę wspomaga Jan Smoczyński. Oprócz bonusowego nagrania „The Man With an Unknown Soul” wszystkie utwory śpiewane są w języku polskim. Utwór ten pojawił się w filmie „Planeta Singli”. Zaś tytułowa kompozycja promuje nowy serial TVN „Druga Szansa”.

Materiały:

www.bovska.com

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię