Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Basia Gąsienica-Giewont „O świerszczach”

W lutym ukazał się niezwykły teledysk do utworu „O świerszczach” ze słowami Józefa Czechowicza i muzyką Grzegorza Turnaua. Piosenkę śpiewa Basia Gąsienica-Giewont a obraz wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz. „To piosenka, która wymagała obrazu, bo sama w sobie nie jest hitem, trudno do niej zatańczyć, trudno ją zaśpiewać (…) Obraz powstał w Zakopanem, dokładnie w Teatrze Witkacego, w Muzeum Stylu Zakopiańskiego i w różnych miejscach plenerowych. Do udziału zaprosiłam swoich przyjaciół, w tym Grzegorza Turnaua” - opowiadała w Radiu Kraków Basia Gąsienica-Giewont.

Basia Gąsienica Giewont – śpiewa, gra na skrzypcach i fortepianie, a także komponuje. Mając 13 lat, udzieliła swojego głosu na płycie "Moje pocieszenie" Andrzeja Brandstaettera. W 2010 roku miała przyjemność wystąpić u boku Grzegorza Turnaua na płycie "Fabryka klamek".

Zdobyła Grand Prix na międzynarodowym konkursie piosenki Edith Piaf. Jest również podwójną laureatką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, jak i wielu innych Festiwali Piosenki Artystycznej w Polsce. W tym roku, na rynku muzycznym pojawiła się płyta "Krajobraz Rzeczy Pięknych - piosenki Andrzeja Zarzyckiego", na której również można usłyszeć Basię. Aktualnie występuje w warszawskim Tetrze Rampa oraz w Teatrze Variete w Krakowie.

 

Materiały: 

www.facebook.com/basiagg

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię