Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Basia Gąsienica Giewont o debiutanckiej płycie i współpracy z Teatrem Muzycznym Roma

Wieczór Panieński odwiedziła Basia Gąsienica Giewont – aktorka musicalowa, piosenkarka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Opowiedziała słuchaczom o współpracy z Teatrem Muzycznym ROMA, spotkaniach z Andrzejem Zaryckim i Grzegorzem Turnauem, zdradziła także, jak będzie brzmiała jej debiutancka płyta.

Basia Gąsienica Giewont (fot. Kinga Karpati)

Artystkę można oglądać na scenie Teatru Roma w Warszawie, gdzie wciela się w rolę Alice w musicalu „Piloci”. Występuje również w roli Królowej w musicalowym show „Rapsodia z Demonem” w Teatrze Rampa. Można ją także zobaczyć na deskach Teatru Capitol, gdzie w spektaklu „Wanna Archimedesa” wciela się w rolę Prymuski a także w krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza.

Basia bardzo ceni sobie przyjaźń z kompozytorem Andrzejem Zaryckim. Piosenka „Szkło” w jej interpretacji (sł. Julita Chmielewska) znalazła się na płycie „Krajobraz rzeczy pięknych”.


 


Wokalistka brała udział w 3. edycji programu The Voice of Poland oraz w 3. edycji programu Bitwa na głosy (w drużynie Piotra Rubika). Ma na swoim koncie także występ w operze „Jaś i Małgosia” w Operze Warmińsko-Mazurskiej, gdzie wcieliła się w rolę Jasia. Brała udział w widowisku „Fredy Mercury rock-operowo” (Royal Symphony Orchestra).

Współpracowała z Adamem Sztabą przy albumie „Moje pocieszenie” Andrzeja Brandstattera, nagrała duet z Grzegorzem Turnauem do albumu „Fabryka klamek”. Przy projekcie muzycznym
„Wywar z przywar” współpracowała także z Andrzejem Poniedzielskim. W Czechach i na Słowacji występowała jako gość specjalny czeskiego zespołu Čechomor.

W 2016 roku nagrała piosenkę „O świerszczach” z muzyką Grzegorza Turnaua i słowami Józefa Czechowicza. Niezwykły obraz to tego utworu stworzyła Olga Czyżykiewicz:

 


 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię