Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Bałkańskie klimaty w "Wieczorze panieńskim"

„Jestem pół – Greczynką i zawsze marzyłam o tym, żeby śpiewać piosenki greckie. Przemek czuje się w tych klimatach jak ryba w wodzie. To były idealne okoliczności do rozpoczęcia współpracy i tak działamy do dzisiaj - staramy się koncertować, cieszyć ludzi grając i śpiewając bałkańską muzykę”.

Maja Sikorowska ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą. Śpiewa także w duecie ze swoim ojcem – Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: Kraków–Saloniki (płyta nominowana do nagrody Fryderyka), Sprawa rodzinna oraz Śniegu cieniutki opłatek. W 2011 roku nagrała wraz z Kroke płytę AVRA, zaśpiewaną w całości w języku greckim.

Przemek Sokół - trębacz, kompozytor i aranżer zafascynowany muzyką etniczną. W 2011 roku stworzył zespół Sokół Orkestar, na repertuar którego składają się „autorskie piosenki, utwory pełne bałkańskiej energii, piorunująca siła instrumentów dętych blaszanych w ethno-rockowej odsłonie, a także stare melodie z terenów Polski w nowoczesnych aranżacjach.” W czerwcu 20011 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Sokół Orkestar - SLAVIC SOUL. Wraz z Mają Sikorowską przygotowują wspólną płytę, która utrzymana będzie w bałkańskiej stylistyce z polskimi i greckimi piosenkami. Jej wydanie przewidziana jest na rok 2015.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię