Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Anna Treter zaprasza na 11. Festiwal Twórczości Korowód

Audycję Wieczór panieński odwiedziła Anna Treter - Prezes Fundacji Piosenkarnia, która po raz jedenasty organizuje w Krakowie i Warszawie Festiwal Twórczości Korowód. Wydarzenie adresowane jest do artystów i twórców, skupiających się na piosence autorskiej, wykonywanej po polsku, a także do licznego i wiernego grona słuchaczy, którzy kochają wartościowe piosenki i wykonujących je najwybitniejszych polskich artystów.

11. edycja Festiwalu Twórczo Korowód odbędzie się w Krakowie i Warszawie między 17 a 25 listopada br. Do koncertu galowego zatytułowanego ,,Ballady świata” zaproszono artystów, którzy zaśpiewają, w polskich przekładach, piosenki takich twórców, jak: Georges Brassens, Leonard Cohen, Paolo Conte, Bob Dylan, Lluis Llach czy Jaromir Nohavica. Wykonają je uznani artyści, obecni na scenie muzycznej od lat: Alosza Awdiejew, Renata Przemyk oraz ,,Zespół Reprezentacyjny”. Koncert odbędzie się 24 listopada 2018 r. o godz. 19:00 w Operze Krakowskiej.

Naturalnie istotnym i nieodłącznym elementem Festiwalu jest skierowany do młodych artystów „Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców Piosenkarnia” wieńczony nagrodami, ale i oferujący laureatom promocję. Poczynając od „Koncertu laureatów” w radiowej „Trójce”, a na zaproszeniach na kolejne festiwale KOROWÓD kończąc. Konkurs ma za zadanie pobudzenie młodych artystów do prezentowania twórczości oryginalnej, w szczególności własnej lub do sięgania po dzieła uznanych twórców. W Konkursie może wziąć udział każdy wykonawca i twórca piosenek, niezależnie od dotychczasowego dorobku artystycznego i uprawianego gatunku muzycznego. Koncert Finałowy konkursu prezentowany będzie 17 listopada 2018 r. w krakowskim Klubie Żaczek o godz. 15:00. Wszystkich Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania udziału.

W festiwalowym cyklu „Wieczór Recitali” zaprezentujemy młodego, utalentowanego artystę – Łukasza Jemiołę. Obok własnej, autorskiej twórczości z powodzeniem prezentuje on m.in. polskie wersje piosenek śpiewających twórców takich jak: Brassens, Cohen, Dylan, Okudżawa. Recital odbędzie się w Piwnicy Pod Baranami  22 listopada o godz. 19.00.

25 listopada o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbędzie się KONCERT LAUREATÓW Korowodu, jak co roku transmitowany na antenie radiowej „Trójki”.  Wystąpią w nim zespoły; Het Het, Siostry Łotry, Oreada, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów oraz wybrany laureat z 2018 roku.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię