Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Alosza Awdiejew z zespołem oraz Michał Łanuszka gośćmi Wieczoru panieńskiego

W pierwszej części programu do "Wieczoru panieńskiego" zawitali Alosza Awdiejew, Kazimierz Adamczyk oraz Marek Piątek. Rozmowa przebiegała w radosnej atmosferze - panowie opowiedzieli między innymi o swoich sposobach na jesienną chandrę oraz o świeżo wydanej płycie live „Alosza Awdiejew – koncerty w Trójce”.

Fot. mat. prasowe

Alosza Awdiejew współpracuje z Polskim Radiem od wielu lat. Dał szereg recitali w studiach koncertowych PR. Nakładem Polskiego Radia ukazały się wydawnictwa płytowe takie jak „Alosza na bis” czy „Jestem tutaj”. Obecnie połączyliśmy różne rodzaje aktywności w jednym. Koncert na żywo w Trójce został uwieczniony na płycie CD. Alosza wraz ze swoim zespołem, po raz kolejny wszedł do studia koncertowego im. Agnieszki Osieckiej i po raz kolejny oczarował publiczność, zarówno tę zgromadzoną na sali jak i tysiące słuchaczy przy odbiornikach. Awdiejew wraz z Markiem Piątkiem i Kazimierzem Adamczykiem, nieodłącznymi towarzyszami muzycznej podróży, zabrał wszystkich do Odessy - miasta swoich marzeń i wspomnień. Opowiedział kilka zabawnych historii, zagrali po cygańsku, po żydowsku… Ten świat realnie już  nie istnieje ale może powrócić magicznie w takich chwilach i takich miejscach jak Studio Trójki, gdzie tylu niezwykłych artystów  spotkało się ze słuchaczami.

(źródło: polskieradio.pl )

 


 

Druga część programu poświęcona została płycie „Łanuszka – Cohen”, która ukazała się w listopadzie nakładem wytwórni My Music. Krążek był płytą tygodnia w Radiu Kraków. ZOBACZ

Michał Łanuszka - Z urodzenia kielczanin. Krakowianin z zamiłowania. Wieliczanin z wyboru. Z wykształcenia aktor i gitarzysta klasyczny. Czasem śpiewa, czasem mówi do mikrofonu. Wychowany na piosenkach McCartney’a i Krajewskiego, czasem układa nuty w melodie wierząc, że nasza słowiańska melodyjność nie jest tylko pustym i przebrzmiałym sloganem. Nie tańczy, nie pali. Serce ma rozdarte na pół pomiędzy muzykę i radio – na antenie RMF Classic spędził prawie 7 lat prowadząc ponad 1700 programów. Wyznawca Cohena, Gabriela, Zeavona i Bułhakowa. Wydał do tej pory trzy płyty: Bieski idiota (2009), A miało być tak pięknie (2013) oraz Łanuszka – Cohen (2014).

(źródło: lanuszka.pl)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię