Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Agata Passent zachęca do udziału w 19. edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej

Do 31 maja 2016 r. można zgłaszać się on - line do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej", organizowanego przez Fundację Okularnicy. Gościem Hanki Wójciak była Agata Passent, prezes Fundacji, która serdecznie zaprasza zarówno amatorów jak i osoby profesjonalnie zajmujące się muzyką, do wzięcia udziału w konkursie.

Agnieszka Osiecka i Agata Passent

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, powołana przez córkę Poetki Agatę Passent, opiekuje się spuścizną Agnieszki Osieckiej i stara się w swoich projektach w sposób twórczy i konsekwentny nawiązywać do działań swej Patronki.  

Agnieszka Osiecka pozostawiła ogromny dorobek literacki oraz prywatne archiwum, stanowiące rodzaj kroniki epoki, w której żyła. Fundacja  uporządkowała archiwum i udostępniła cyfrowo.
Dziś Fundacja zajmuje się popularyzowaniem twórczości Poetki oraz dbaniem o ochronę Jej praw autorskich i dobrego imienia. Inicjuje wznawianie Jej książek, sztuk teatralnych, poezji i piosenek. Od lat organizuje popularny Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej”.  Dba o „Okularników” poszukujących dobrej literatury i muzyki, potrafiących dyskutować, ale także słuchać w skupieniu. Chce wpływać na kształtowanie i popularyzację edukacji artystycznej. Fundacja zaprasza do współpracy wszystkich tych, którym z nami jest po drodze bez względu na sympatie polityczne, profesję i miejsce zamieszkania. Tych, którzy noszą okulary i tych, których wzrok nie zawodzi…

Wśród laureatów Festiwalu znaleźli się m.in. Magda Smalara, Katarzyna Dąbrowska, Tomasz Steńczyk, Mela Koteluk.

 

 

Materiały:

www.okularnicy.org.pl

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię