Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Audycja z dn.29.11.2015 r.

fot.NASA/Wikipedia

MARS.Czerwona Planeta! Jej przeszłość od lat fascynuje naukowców, którzy poszukują na niej śladów wody, a więc życia. Na razie wysyłamy na Marsa misje bezzałogowe, ale kiedyś pewnie i człowiek tam doleci. Czy jest to odległa przyszłość ?  Lot na Marsa....i z powrotem?  Posłuchaj  prof. RYSZARDA TADEUSIEWICZA z Akademii Górniczo - Hutniczej.

 


 

 

fot. Bartosz Kosiorek Gang65/Wikipedia

 

Czy zastanawiali się Państwo co owady robią zimą?   Pszczoły, komary, szerszenie?  Wyjaśnia to entomolog z Uniwersytetu Rolniczego prof. KAZIMIERZ WIECH. Posłuchaj!

 


 

 

 

ZDZISŁAW CZEPPE  (ur. 1917. Limanowa  - zm. 1991  Tuchów) to geograf, geomorfolog i polarnik, wykładowca akademicki, od 1978 r profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor licznych prac naukowych.
Organizator Zakładu Geografii Fizycznej UJ  i wieloletni jego Kierownik (1968-1988), inicjator problematyki kompleksowych badań środowiska przyrodniczego w Instytucie Geografii UJ, autor 101 publikacji.  
Kilkukrotnie odbywał wyprawy i  prowadził badania naukowe na   Spitsbergenie. Był zwolennikiem kompleksowych badań w geografii fizycznej. Uważał, że  granica kontynentalna   Europa -Azja pomiędzy  Morzem Azowskim i  Morzem Kaspijskim  przebiega tektonicznym Obniżeniem Kumsko - Manyckim.
O jego życiu i pracy opowiada prof. STEFAN WITOLD ALEXANDROWICZ z Polskiej Akademii Umiejętności. Posłuchaj!

Autor:
Jan Stępień

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię