Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Audycja z dn.13.01.2019 r.

(fot.Paweł Wernicki PAP)

Krakowski uczony, informatyk i biocybernetyk prof. RYSZARD TADEUSIEWICZ najlepszym "Popularyzatorem Nauki" w 2018 roku.

Byłemu długoletniemu rektorowi Akademii Górniczo - Hutniczej tytuł ten wręczono 7.01.2019 r. podczas Gali Finałowej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Prof. Ryszard Tadeusiewicz jest pierwszym naukowcem, który uhonorowany został tym tytułem po raz drugi (pierwszy raz wygrał w 2013 r.) .

W uroczystości w Centrum Nauki Kopernik wzięli udział m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Świerżewski.

W konkursie Popularyzator Nauki nagradzane są osoby i instytucje dzielące się swoją wiedzą z osobami niezwiązanym ze środowiskiem akademickim i odsłaniające przed nimi tajemnice współczesnej nauki.

Kapituła konkursu przyznała nagrody w sześciu kategoriach: naukowiec, animator, instytucja, zespół, media oraz nagroda główna.
Nagrodę główną i tytuł Popularyzatora Nauki 2018 otrzymał właśnie prof. Ryszard Tadeusiewicz .

Profesor zajmuje się przede wszystkim popularyzacją tematów związanych z biocybernetyką, inżynierią biomedyczną, sztuczną inteligencją, automatyką i robotyką. Wydaje książki dla dzieci, pisze felietony o nauce i technice, jak również prowadzi popularnonaukowego naukowego bloga.

Od 30 lat współpracuje z Radiem Kraków, a od 10 lat jego naukowe felietony ukazują się w audycji "W kręgu nauki".


Posłuchaj rozmowy z Laureatem o sekretach popularyzacji nauki!

Autor:
Jan Stępień

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

1871054

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię