Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Kształty Tarnowa

„Kształty Tarnowa” to 27 krótkometrażowych filmów edukacyjnych. Każdy z nich ma za zadanie przybliżyć widzom wybraną z przestrzeni Tarnowa interesującą formę architektoniczną lub urbanistyczną. Każdy odcinek to około 4-minutowa produkcja polegająca na zarejestrowanym procesie powstawania odręcznego szkicu, któremu towarzyszy krótka narracja odnosząca się do rysowanego obiektu.

Autorzy filmów – Sonia i Bartłomiej Pochopień – nie pochodzą z Tarnowa, więc ich „Kształty” to w istocie próba odkrywania tego miasta. To swoisty szkicownik z podróży po jego ulicach. Zbiór notatek ludzi, dla których prozaiczna architektura na wizerunkowych tyłach może pobudzać do refleksji nie mniej niż turystyczne ikony. „Kształty Tarnowa” to rysunkowy spacer okraszony nie tylko odrobiną wiedzy formalnej, ale i szeregiem historycznych impresji i luźnych skojarzeń z zakresu wiedzy o kulturze. Coś dla ludzi stąd i dla tych, których tu jeszcze nie było. Z Bartłomiejem Pochopieniem rozmawiał w programie Przed Hejnałem Grzegorz Bernasik.

Kolejne odcinki prezentowane są na youtubowym kanale Akademii Architektury każdego przedpołudnia od 28 stycznia do 23 lutego 2021 roku. BWA Tarnów udostępnia je także na swojej stronie internetowej: www.tarnow.pl oraz poleca na Facebooku galerii: https://www.facebook.com/bwatarnow/.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię