Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

"Jak się ściemni, to się wyjaśni"... czyli rzecz o latarniach morskich

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW LATARŃ MORSKICH powstało w czerwcu 1996 roku z inicjatywy grupy pracowników Urzędu Morskiego w Szczecinie, którym zależało na tym, żeby korzyści z udostępnienia latarń morskich Wybrzeża Zachodniego były przeznaczone na rzecz tychże latarń. W szeregach naszego Stowarzyszenia znajdują się przedstawiciele różnych zawodów, których łączy idea utrzymania i udostępnienia do zwiedzania latarń morskich polskiego wybrzeża.

fot. za zgodą Stowarzyszenia ze strony https://latarnie.com.pl

Na  swoim portalu tłumaczą: Poza utrzymaniem latarń morskich zależy nam bardzo na szerzeniu wiadomości o morzu i życiu na morzu wśród jak najszerszej grupy ludzi, a szczególnie wśród młodego pokolenia.
W audycji Przed Hejnałem wyprawę na polskie wybrzeże i dalej na morza szlakiem latarń morskich i pracy latarników zapewnili nam: inż. Andrzej Lipok. Były szef Bazy Oznakowania Nawigacyjnego i pomiarów morskich. a także Małgorzata Rajchowiak prezes  SMLM oraz Ziemowit Sokołowski : w przeszłości marynarz i także latarnik, również, członek Stowarzyszenia. Podejmował ich Grzegorz Bernasik.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię