Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Przystanek Kulinarny o Akademii Kulinarnej i foodsharingu

W sobotnim Przystanku Kulinarnym było o kuchni i..edukacji. Mówiliśmy o inicjatywie edukacyjnej, o jakiej Polska jeszcze nie słyszała, a która narodziła się w Krakowie. Sprawdziliśmy jakie efekty przyniosła lekcja foodsharingu czyli nie marnowania żywności i dzielenia się nią. Rozmawialiśmy też o samej idei foodsharingu i dlaczego powinna się ona stać nieodłączną częścią naszego życia. Był też podręcznik dla erudytów w kuchni. Zajrzymy do krakowskiej szkoły, która jako pierwsza zaczęła wdrażać idee foodsharingu - nie marnowania żywności, dzielenia się nią. Ta lekcja trwa juz od dwóch lat. Sprawdzimy więc jakie przyniosła efekty

O  Akademii Kulinarnej, pierwszej takiej uczelni w Polsce, na której studia rozpoczną się pod koniec października rozmawialiśmy z jej pomysłodawcą i założycielem Arturem Kinaszem .

 

 

Bez względu na to, czy nasze dzieci będą kiedyś studentami Akademii Kulinarnej czy nie, warto od najmłodszych lat wpajać pewne nawyki – także te kulinarne. W tym ten jeden z najważniejszych, o którym w Przystanku Kulinarnym mówiliśmy i będziemy jeszcze mówić nie raz – nie marnuj. Zamiast wyrzucać – podziel się. 
Pierwsza foodsharingowa szkolna lodówka w Krakowie działa już dwa lata i… stała się nieodłączną częścią krajobrazu szkolnego korytarza. Potwierdziła to nasza reporterka Martyna Masztalerz, która odwiedziła Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Krakowie, rozmawiała z uczniami i ze szkolną foosharingową pionierką – dyrektor szkoły Pauliną Serednicką

 

Dzielenie się czymś, co nam nie jest już potrzebne, powinno stać się naturalnym odruchem każdego człowieka. O idei foodsharingu i ratowaniu żywności by nie trafiła do kosza rozmawialiśmy z Kasią Siudowską z Foodsharing Kraków.

 

Oczywiście w Przystanku Kulinarnym nie mogło zabraknąć strawy dla ducha. Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem przyniosła do studia wyjątkową książkę.

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię