Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Przystanek Kulinarny na Szama Movie Festival

Dobre kino i dobre jedzenie. Czy może być coś przyjemniejszego? Sobotni Przystanek Kulianrny gościł na Szama Movie Festival – pierwszym takim wydarzeniuw Krakowie, które przez cały wekend trwa w Kinie Kijów. Było o strawie dla ducha czyli filmach, było też o strawie dla ciała i tym czego można w ten weekend na festiwalu skosztować. Jak zwykle nie zabrakło smacznej książki. Było także kilka podpowiedzi na weekend dla wszystkich żądnych kulinarnych wrażeń Naszym festiwalowym przewodnikiem była Renata Pawlusińska, dyrektor programowa Apollo Film oraz pomysłodawczyni i organizatorka Szama Movie Festival .

Z Renatą Pawlusińską, dyrektor programową Apollo Film oraz  pomysłodawczynią i organizatorką Szama Movie Festival - wydarzeniu łączącym projekcję kultowych produkcji filmowych na temat gastronomii i degustację potraw z foodtrucków - rozmawialiśmy oczywiście o filmach jakie można obejrzeć na festiwalu ale także o jedzeniu na wielkim ekranie i o jedzeniu w kinie.

 

Oczywiście zajrzeliśmy też do foodtrucków, bo za każdym z nich stoi niemal filmowa historia - niektóre wzruszające, inne edukacyjne, a jeszcze inne, wzięte prosto z życia. Rozmawialiśmy z Barbarą Ciszewską z Bożybaru, Łukaszem Zającem z Food&Life i Radkiem Klajbertem od Złotych Paluchów Churros.

Jak zwykle w Przystanku Kulinarnym nie mogło zabraknąć propozycji do naszej kulinarnej biblioteczki, którą oczywiście przyniosła Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem.

Dla  wszystkich głodnych intensywnych kulinarnych wrażeń w ten weekend ogrom informacji przyniosła Karolina Milczanowska, dziennikarka portalu Have a Bite.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię