Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Przystanek Kulinarny i kobiety niezwykłe

W Przystanku Kulinarnym dzień po Święcie Kobiet gościliśmy kobiety silne, którym nie brakuje odwagi by realizować swoje pomysły i pasje, takie, które porzuciły wygodne życie w mieście, postawiły na poczucie wolności, czyste powietrze, kontakt z naturą. Nauczyły się i robią to co kochają, mimo, że to praca ciężka. Kreatywne, wykształcone, samodzielne… Rolniczki i farmerki. Hodują pszczoły, prowadzą pensjonaty dla koni, uprawiają zioła – a najlepsze rolniczki w całej Europie są…. z Małopolski. Konkretnie z Ojcowa. W parku narodowym hodują pstrągi potokowe, choć jeszcze kilka lat temu zajmowały się zupełnie czymś innym, o rybach i ich zwyczajach nie wiedziały nic. Po kilku latach ciężkiej pracy i nauki - ich wysiłki zostały docenione na forum Europy . Magdalena Węgiel i Agnieszka Sendor – matka i córka, które prowadzą Gospodarstwo Rybackie" Pstrąg Ojcowski" - rozmawiały z nami tuż przed wyjazdem do Brukseli – gdzie z okazji dnia kobiet wygłaszały przesłanie do wszystkich kobiet – rolniczek i kobiet w ogóle.

Kolejną kobietą niezwykłą w naszym studio była Natasza Skocz - opowiadała o tym jak najpierw z myślą by pomóc Mamie, a potem by ją upamiętnić zajęła się produkcją naturalnych kosmetyków. W tym momencie linia kosmetyków LaLe to już ponad pięćdziesiąt naturalnych produktów, a inspiracją jest jej własne pole, które uprawia właśnie z myślą o kosmetykach i kwiaty, które kochała jej Mama.

Nasza cotygodniowa propozycja książkowa od Pauliny Bandury z krakowskiej Księgarni pod Globusem tym razem też poświęcona była kobiecie niezwykłej - Irenie Kwiatkowskiej.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię