Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

W Krakowie powstał pierwszy polski Zielony Domek

W Krakowie powstał pierwszy polski Zielony Domek – bezpłatne miejsce, w którym mogą przebywać rodzice razem z dziećmi od urodzenia do trzeciego roku życia. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają ze sobą, wymieniają się doświadczeniami, obserwują innych rodziców i ich relacje z dziećmi. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca?

Zielony Domek. Zdjęcia dzięki uprzejmości Fundacji

Osoby przebywające w Zielonym Domu mają w nim do dyspozycji psychoterapeutów, z którymi mogą porozmawiać o swoich problemach. Pomysł nie jest nowy. Pierwszy Zielony Domek powstał 36 lat temu w Paryżu. Obecnie w świecie jest około tysiąca takich placówek finansowanych przez państwo: w Rosji, na Węgrzech, we Włoszech, w Belgii czy w Argentynie.

Krakowski Zielony Domek mieści się przy ul. św. Marka. Opowiedzieli o nim: Maja Zagajewska i Ewa Strycharczyk-Kaleta – założycielki Fundacji Promyk, która prowadzi Zielony Domek, psychoterapeutki, Barbara Sambor, mama 6,5-letniego Stasia, logopedka oraz pan Dominik, ojciec dwójki małych dzieci, prowadzi blog www.aktywnytata.blogspot.com.

Zapis rozmowy

Zielony Domek. Zdjęcia dzięki uprzejmości Fundacji

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię