Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Ulewne deszcze i zagrożenie powodziowe? Kajakarze freestylowi polują na takie okazje!

Jedni zabezpieczają workami z piaskiem piwnice, inni... wyciągają kajaki. Na Rabie w Myślenicach pojawili się kajakarze. Jak mówią, aby popływać na rzekach w takich warunkach zazwyczaj muszą wyjeżdżać w dalekie kraje.

Bartosz Czauderna i Jakub Hankiewicz, fot. T. Bździkot

Aby popływać w takich warunkach, latają do Ugandy lub Kanady. Korzystając z wysokiego poziomu wody oraz wartkiego nurtu w Myślenicach, na Rabie pojawili się kajakarze. W tych ekstremalnych warunkach na Zarabiu pływali wicemistrz Europy we freestylu Bartosz Czauderna i były mistrz Polski Jakub Hankiewicz.

Co roku monitorują stan wód w całej Polsce, aby skorzystać z dni ulew. Na Rabie taka sytuacja zdarza się mniej więcej raz na dwa lata. Jak zapewnia Bartosz Czauderna, tylko na pierwszy rzut oka ten sport może wyglądac bardzo niebezpiecznie. Ale nie próbujcie tego sprawdzać sami.

 

 

 

(Tomasz Bździkot/sp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię