Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Strażacy z OSP Bieżanów zbierają fundusze na nową remizę

Ponad 20 tysięcy złotych - tyle według wstępnych obliczeń potrzebują strażacy-ochotnicy z krakowskiego Bieżanowa. Zeszłotygodniowa powódź zniszczyła ich remizę, która dopiero co była remontowana. Druhowie jednak się nie poddają i tak jak dzielnie walczyli z wodą, tak teraz chcą znów naprawić swoją siedzibę. Jak mówi Tomasz Lebryk, naczelnik jednostki, na szczęście na czas udało się uratować sprzęt gaśniczy, w tym ubrania ochronne i pompy, a także sprzęt biurowy oraz wozy strażackie. Budynek wymaga jednak remontu.

Fot. Bartłomiej Grzankowski

Strażacy ogłosili w Internecie zbiórkę pieniędzy. Szczegóły można znaleźć na ich profilu facebookowym. Do tej pory wpłacono już około czterech tysięcy złotych. Jak chwalą się druhowie, OSP Bieżanów to najstarsza jednostka tego typu w okręgu krakowskim. W tym roku mija dokładnie 140 lat od jej założenia.

LINK do zbiórki
 

 

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/łk)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię