Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Reporterzy Radia Kraków i ich poranne tematy

Poranne tematy naszych reporterów - czasem na poważnie, czasem z radiowym "michałkiem", czyli przymrużeniem oka. Posłuchajcie!

Już niedługo autonomiczne pojazdy mają zastąpić dostawców pizzy. Najpierw taką wizję przedstawił w jednym z odcinków popularny serial Black Mirror, a teraz jedna z korporacji zaczęła prace nad prawdziwym projektem. Pizza, którą odbierzemy ze specjalnego pizzopojazdu, ma być gorąca i świeża, a pierwsze testy tego systemu rozpoczną się już w tym roku. Skoro więc rzeczywistość tak szybko dogania nasze wyobrażenia, które jeszcze wczoraj wydawały się nierealne, postanowiliśmy pomarzyć. Zapytaliśmy krakowian, jakie wynalazki mogłyby im ułatwić życie... Ich propozycje komentował dr hab. Jacek Gądecki z krakowskiej AGH.

 

 Za nami 69. rocznica urodzin Andrzeja Zauchy. Posłuchajmy wzruszających wspomnień o tym artyście. Głos ma Andrzej Sikorowski. 

 

Pan Jan ma 89 lat, pan Zdzisław - 75 lat, pani Joanna - 63. Mimo swojego wieku biegają i aktywnie uprawiają sport. Co sobotę o 9.00 meldują się na Błoniach, żeby brać udział w Park Run i przebiec 5 kilometrów. Są dziadkami nie do zdarcia!

Przewodnicy z krakowskiej izby turystyki chcą, żeby w Krakowie powstała tak zwana straż turystyczna. W tej sprawie interpelację do prezydenta Krakowa złożył już Aleksander Miszalski, przewodniczący komisji promocji i turystyki miasta. 

WIĘCEJ W MATERIALE DOMINIKI BARANIEC

Informacje z Polski i ze świata, seriale, bajki, teleturnieje, transmisje wydarzeń sportowych. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie środki masowego przekazu, których właśnie dzisiaj obchodzimy święto. Nasza reporterka Dominika Baraniec postanowiła powspominać z mieszkańcami Krakowa: czarno-białe telewizory, pierwsze słowa w radio i media, które pozwalają nam zobaczyć, co dzieje się u sąsiada, ale też i na drugim końcu świata.

SŁUCHAJCIE RADIA KRAKÓW!

Przećwiczyli poślizgi, ostre hamowania i szybkość reakcji za kierownicą - krakowscy strażnicy miejscy przeszli szkołę jazdy na torze szkoleniowym z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko. Uczestnicy szkolenia mieli okazję poznać granicę przyczepności służbowego samochodu oraz to jak pojazd zachowuje się w trudnych warunkach na drodze.

 

WIĘCEJ W MATERIALE TOMKA BŹDZIKOTA

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię