Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Praktyka czyni mistrza. Tak ćwiczą przyszli prawnicy

Praktyka czyni mistrza - z tego założenia wychodzą żacy z krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego studiujący na wydziale prawa i administracji. Odbywają się tam próbne rozprawy sądowe, czyli tak zwane moot court. Wyrok w jednej ze spraw zapadł w poniedziałek. Studentom, którzy wcielili się w rolę oskarżycieli, obrońców i sądu pomagali profesjonalni prawnicy, a procesowi przysłuchiwał się Bartłomiej Grzankowski.

Fot. Bartłomiej Grzankowski

"Sprawa dotyczyła butelki po piwie, która eksplodowała. Z jednej strony mamy konsumenta, który kupił to piwo, z drugiej browar, producenta. Jest to trochę forma zabawy, ale w związku z tym, że jesteśmy w sali sądowej, wkładamy togi, zbliżamy się do realiów. A więc mamy też formę przetarcia się, przygotowania do zawodu" - mówił reporterowi Radia Kraków Adam Kempa z kancelarii CMS. "Pierwszy raz uczestniczyliśmy w czymś takim. Otowrzyło nam to oczy na parę kwestii. Następnym razem będziemy jeszcze lepsi" - przekonują pozostali uczestnicy moot court. 

Nie każdy ze studentów może brać udział w takim wydarzeniu. Takie próbne rozprawy przeznaczone są tylko dla najlepszych żaków. 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię