Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Pociągiem na zimowy wypoczynek? Czemu nie!

Przed nami jeszcze ponad tydzień ferii, więc mamy dużo czasu na wypoczynek. To dobra okazja, żeby poszaleć na stokach albo zwiedzić inne zakątki Polski. Dobrym pomysłem, zwłaszcza dla krakowian, którzy na co dzień stoją w korkach, jest porzucenie samochodu i rodzinny wyjazd pociągiem. Jak wyglądają zimowe propozycje PKP Intercity?

fot: Marek Lasyk

Posłuchaj co mówi Anna Zakrzewska z PKP Intercity
Pociągiem na zimowy wypoczynek

Wyjazd na ferie pociągiem to całkiem niezły pomysł. Zwłaszcza, że w okresie ferii oferta PKP Intercity jest naprawdę bogata. Jak mówi Anna Zakrzewska z PKP Intercity, pasażerowie, którzy chcą spędzić ferie w górach, mogą skorzystać aż z 30 połączeń do różnych miejscowości wypoczynkowych. "Do Zakopanego pojedziemy pociągami Express Intercity - Giewont i Morskie Oko, lub pociągiem kategorii Intercity - Witkacy. Do Krynicy Zdroju dojedziemy składem TLK Malinowski i TLK Karpaty" - mówi.

Szczegółów dotyczących kursowania tych pociągów można szukać na stronie PKP Intercity. Warto przejrzeć ofertę i kupić bilet wcześniej, żeby w dniu podróży nie martwić się już o miejscówkę i wygodne podróżowanie. Jeśli nie mamy czasu na tygodniowy wyjazd, dobrym pomysłem jest na przykład weekendowa wycieczka objazdowa na jednym bilecie PKP.

- Ta oferta uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami wybranych kategorii. Na przykład kupując bilet weekendowy za 81 złotych, możemy podróżować pociągami TLK i Intercity. Kupując bilet MAX możemy zaplanować podróż pociągami wszystkich kategorii. Bilet jest ważny od piątku, od godziny 19.00 do poniedziałku, do godziny 6.00 - mówi Anna Zakrzewska.

To dobry pomysł dla miłośników wycieczek objazdowych. Śniadanie nad morzem, rogal w Poznaniu i zbójnicka kolacja w Zakopanem? To chyba ciekawa propozycja na podładowanie baterii w szary zimowy weekend. 

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię