Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Rano na Tak: Po 30 latach powiedzieli sobie "tak". Historia pewnej miłości w krakowskim Domu Pomocy Społecznej

Po 30 latach od pierwszego spotkania spotkali się w... Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Wystarczyło kilka miesięcy i powiedzieli sobie "tak". Historia pani Gosi i pana Piotra, którzy wzięli ślub w tak niecodziennych okolicznościach w materiale reportera Radia Kraków Bartłomieja Grzankowskiego.

Fot. B. Grzankowski

Piotr i Małgorzata Skarupińscy to świeżo upieczone małżeństwo z niezwykłą historią. Poznali się 30 lat temu, ale ich ślub odbył się dopiero teraz. Weselnicy świętowali w nietypowym miejscu, bo w Domu Pomocy Społecznej w krakowskiej Nowej Hucie, gdzie na co dzień mieszkają. "Dziwnie układają się losy człowieka. Poznali się tyle lat temu i po tak długiej przerwie spotkali się tutaj, i coś zaiskrzyło" - mówi Radiu Kraków Marta Chechelska, dyrektor DPS. 

Pani Małgosia trafiła tam po wizycie w szpitalu. Początkowo nie mogła chodzić. Pan Piotr po udarze ma problemy z mową. Mimo to, te trudności wcale nie były dla nich żadną przeszkodą. "Piotrek dużo mi pomagał. Dużo rozmawialiśmy, spędzaliśmy ze sobą sporo czasu. I w końcu podjęliśmy decyzję o ślubie" - mówi pani Małgosia. 

W organizację ślubu zaangażowali się wszyscy podopieczni Domu Pomocy Społecznej. "Wszyscy mieszkańcy zachowali się przepięknie. Przyjęcie weselne zorganizowaliśmy w ramach warsztatów kulinarnych"- podkreśla dyrektor DPS. "Zrobiliśmy bramkę, przywitaliśmy ich chlebem i solą. Do tego dołożyliśmy jeszcze miętę. To takie nasze przesłanie - żeby małżonkowie czuli do siebie miętę przez resztę życia!" - mówią mieszkańcy Domu. 

I my w Radiu Kraków życzymy Młodej Parze sto lat w zdrowiu i szczęściu!

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/ew)

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię