Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Ogród Botaniczny UJ wyprzedaje rośliny ze swojej kolekcji

Doniczkowe, ogrodowe oraz egzotyczne - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wyprzedaje rośliny ze swojej kolekcji. Powód? Sadzonek mają aż w nadmiarze. Od czwartku przy ulicy Kopernika w Krakowie można kupić różnorodne okazy. Pierwszego dnia Ogród Botaniczny przeżył prawdziwe oblężenie.

fot: Dominika Baraniec

Jak zapewnia Elżbieta Nowotarska z krakowskiego Ogrodu Botanicznego, jest w czym wybierać. "Jest duża grupa kaktusów. Jest też cereus i selenicereus, czyli królowa jednej nocy. Tak, można ją wziąć. Ja uwielbiam geranium. Ona ma piękny aromat. Można ją zastosować jako zioło do herbatki. Są też przeróżne gatunki trzykrotek, paprocie" - mówi.

W Ogrodzie Botanicznym UJ zjawiło się wielu chętnych na wyjątkowe rośliny. "Ja patrzę na wszystko, co jest kolorowe. Mnie żona wysłała po kwiatki. Jestem w kontakcie telefonicznym i decydujemy. Nad wszystkim czuwa żona. Ja dla córki wzięłam dużą dynie. Ona ma ogródek przydomowy. Ja tylko balkon. Szukam też jakiejś mięsożernej roślinki" - mówili.

Wyprzedaż roślin rozpocznie się w piątek o 10.00, a zakończy o godzinie 17.00 Później krakowski Ogród Botaniczny, jak wszystkie instytucje edukacyjne, będzie świętował Noc Muzeów.

 

 

 

(Tomasz Bździkot/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię